Учора та сьогодні в Києві відбулося святкування Різдва Пресвятої Богородиці, і свято було відзначене різними богослужіннями та проповідями від Святішого Патріарха Філарета. Свято відзначає важливий момент у християнській історії та спасінні людства через Діву Марію.

Святійший Патріарх Філарет відзначає Різдво Богородиці у Києві

“Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце правди – Христос Бог наш, і, зруйнувавши клятву, Він дав благословення і, перемігши смерть, дарував нам життя вічне” – такими слова Церква прославляє Діву Марію у день великого дванадесятого свята – Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, яке відзначається сьогодні, 21 вересня.

Напередодні, 20 вересня ввечері, Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння.

У день свята, 21 вересня 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Його Святості співслужили священнослужителі Володимирського собору.

На запричасному проповідь виголосив протоієрей Іоан Київський.

Завершилось богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці.

Вітаючи парафіян храму, Святійший Патріарх Філарет пояснив, яке велике має значення народження Божої Матері для нашого спасіння:

«Вітаю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Різдва Пресвятої Богородиці. Яке значення має Різдво Богородиці для нашого спасіння? Не було б Пресвятої Богородиці, Син Божий не став би людиною. Чому не став би людиною? А тому що Він не міг з’єднатися з гріховною природою. І тому Господь приготував в особі Пресвятої Діви Марії таку, яка достойна була з’єднатися із самим Богом – Сином Божим. Не була б Вона такою, Син Божий не став би людиною, а не став би людиною – спасіння б не відбулося. І тому ми повинні шанувати Пречисту Діву Марію за те, що Вона прийняла таку участь у спасінні людського роду.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Чи звертали ви увагу на те, як ми звертаємось до святих? До святих ми завертаємось: «…моли Бога за нас», а до Божої Матері – Пресвята Богородице, спаси нас. Бо як би Вона не стала такою чистою, якою Вона стала, Син Божий не з’єднався б з гріховною природою, а не з’єднався б, то Син Божий не очистив би людську природу від гріха. А ось завдяки Пресвятій Діві Богородиці ми маємо спасіння. І тому ми звертаємось до Божої Матері – Пресвята Богородице, спаси нас. Послухає Божа Матір нашу молитву? Послухає, якщо будемо мати віру. А якщо віри не будемо мати – не послухає. Тому треба мати віру, тоді Божа Матір спасе нас перед своїм Сином своїми молитвами» – сказав Патріарх Філарет.