Святійший Патріарх Філарет зустрівся з дипломатами, військовими та волонтерами в резиденції Київської Патріархії, щоб висловити свою вдячність за підтримку та допомогу в боротьбі з російською агресією. Він нагородив орденами святого Миколая Чудотворця Послів Польщі та Естонії за колосальну підтримку, яку їх країни надають Україні, а також військовослужбовців, волонтерів та журналістів за їхню жертовність. Патріарх твердо вірить, що український народ незабаром здолає російського окупанта та зазначив, що війна, яка зараз триває, це війна не між двома країнами, а російська агресія проти України, Європи, Америки та всього цивілізованого світу.

Патріарх вручив ордени та висловив віру у перемогу України в боротьбі проти російської агресії

8 березня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся у своїй резиденції з іноземними дипломатами, українськими військовими, волонтерами та журналістами.

Святійший владика вітав у Київській Патріархії Надзвичайного і Повноважного Посла Естонської Республіки в Україні Каймо Кууска, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцкі, представників Військової місії при посольстві Естонської Республіки в Україні, військовослужбовців Служби безпеки України, волонтерів та журналістів, які виконують свої професійні обов’язки на фронті.

Святійший Патріарх Філарет подякував гостям за жертовність, допомогу і любов до України.

“Україна переживає тяжкі часи. Війна, яка зараз триває, це війна не між двома країнами, це війна росії проти України, Європи, Америки і всього цивілізованого світу. У цій війні Україна є форпостом цивілізованого світу. Ми раді, що у цей важкий час ми всі єдині, а якщо ми єдині – ми непереможні. Церква молиться за всіх вас та дякує за вашу допомогу і жертовність” – сказав Патріарх.

Предстоятель Київського Патріархату висловив Послам Польщі та Естонії глибоку вдячність за колосальну підтримку і допомогу, яку польський та естонський народи надають Україні у цей важкий час російської агресії. На знак подяки Святійший Патріарх Філарет відзначив Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцкі та Посла Естонської Республіки в Україні Каймо Кууска – орденами святого Миколая Чудотворця.

“Коли ми всі єдині – ми сильні” – дякуючи за нагороду сказав Посол Естонії Каймо Кууск.

За доброчинність, жертовність і любов до України церковними відзнаками також були нагороджені присутні військовослужбовці, волонтери та журналісти.

Патріарх Філарет висловив переконання, що наш український народ незабаром здолає російського окупанта, відновить свою територіальну цілісність та досягне справедливого миру.

“Церква щодня молиться за наших воїнів і перемогу. Церква робить все можливе, щоб війна, якнайшвидше, закінчилася і російські окупанти залишили нашу землю. Ми твердо віримо, що наші молитви принесуть плід. Господь подасть нам перемогу заради жертовності, яку проявляють наші воїни і український народ. Перемога обов’язково буде за нами. Правда на боці України, а отже з нами Бог, а де Бог – там перемога”, – відзначив Предстоятель.

На завершення зустрічі Патріарх Філарет побажав поважним гостям Божого благословення, успіхів у всіх добрих справах і, найголовніше, справедливого миру і перемоги.

У зустрічі також взяли участь керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та шеф-редактор часопису “Київ дипломатичний” Олександр Кондратенко.