4 лютого 1962 року архімандрит Філарет (Денисенко) прийняв велику відповідальність апостольського служіння, ставши єпископом Лузького. Нинішній Святіший Патріарх – найстарший архієрей за хіротонією серед усіх Православних Церков. Він приносить плоди своєї трудової діяльності в розвиток церковного життя та духовності України.

Ювілей архієрейської хіротонії великого духовного ватажка Української Православної Церкви

4 лютого 2024 року, виповнилося 62 роки з дня архієрейської хіротонії Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

У 1962 році архімандрит Філарет (Денисенко) був хіротонісований на єпископа Лузького, вікарія Ленінградської єпархії, з дорученням керувати Ризькою єпархією. У цей знаменний день архімандрит Філарет, через покладання рук архієреїв, прийняв на себе великий і відповідальний послух апостольського служіння – вести церковний корабель крізь бурхливе море земного життя до Царства Небесного.

У архієрейській хіротонії взяли участь митрополит Пимен (Ізвєков), архієпископ Никодим (Ротов), єпископ Михаїл (Воскресенський), єпископ Михаїл (Чуб), єпископ Сергій (Голубцов), єпископ Кипріан (Зернов) та єпископ Никодим (Руснак).

Святійший Патріарх Філарет являється на сьогодні найстаршим архієреєм за єпископською хіротонією серед всіх архієреїв помісних Православних Церков.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Господь благословив Патріарху Філарету пройти великий шлях архіпастирського служіння, більшу частину якого він присвятив ревному і жертовному служінню Українській Православній Церкві. За цей час Святійший Патріарх невпинно піклувався і піклується про всебічний розвиток церковного життя, постійно звершує богослужіння і молиться за Україну, проповідує благу вістку, словом і своїм духовним життям наставляє людей у ​​вірі та благочесті.

Вся повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату – єпископат, духовенство, віряни – щиро вітають Святійшого Патріарха Філарета 62-ю річницею архієрейської хіротонії та бажають Його Святості доброго здоров’я, душевного миру, невичерпної духовної радості від Господа і благодатної допомоги Божої, щоб наш Первосвятитель ще довго ніс своє Патріарше служіння і побачив плід своїх трудів: єдину помісну Українську Православну Церкву.

Многії і благії літа, Святійший владико!