13 вересня – день пам’яті святого Кіприана, відомого богослова та прихильника єдиної церкви. В народі це свято часто називають Кіприанів день або Журавлине віче. В цей день птахи збираються і починають відлітати.

Святий Кіприан походив з дуже багатої родини язичників. Батьки віддали його до найкращої школи, де він найбільше часу приділяв красномовству і філософії. Закінчивши навчання, святий Кіприан почав виступати на захист простих людей в судах, але спрага до навчання не залишила його. Читаючи твори Тертулліана, він вперше зацікавився християнством. Після знайомства з священником Цецилієм Кіприан вирішив прийняти хрещення.

Через рік після того, як святий Кіприан прийняв хрещення, на вимогу пастви, його обрали єпископом. Він багато часу приділяв викоріненню пороків серед священнослужителів церкви, доглядав за хворими та знедоленими.

В той час почались жорстокі гоніння на християн і багато вірних зрікалися Христа. Після вщухання переслідувань вони захотіли повернутися до церкви, але Кіприан наполягав на необхідності Соборів, щоб вирішити питання прийому тих, хто зрікся Христа. Через що почали відбувались постійні конфлікти та розколи в церкві. Лише з часом всі почали дослухатися до суджень Кіприана.

Через кілька років почалися нові гоніння. Святого Кіприана схопили і відправили на заслання. У Карфагені він постав перед судом, де стерпів всі страшні тортури. Святий твердо відмовлявся поклонятися ідолам , через що був усічений мечем.

Святий Кіприан залишив після себе великий духовний спадок. До нашого часу збереглося понад 80 листів і декілька десятків творів великого богослова.

Молитва до святого Кіприана