На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (ПЦУ), що відбулося 28 березня 2023 року, було ухвалено рішення про відкриття чоловічого монастиря у Тернопільській єпархії. Згідно з постановою № 53, у складі єпархії була створена релігійна організація “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)”, яку очолить митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор. Це рішення стало важливою подією для Тернопільської єпархії та монастирського життя в Україні.

Митрополит Нестор очолить “Почаївську Свято-Успенську Лавру Тернопільської єпархії”

Священний Синод Української Православної Церкви (ПЦУ) ухвалив важливе та історичне рішення щодо створення чоловічого монастиря у Тернопільській єпархії. Відкриття релігійної організації “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)” стало можливим завдяки проханню Преосвященного Нестора, митрополита Тернопільського і Кременецького.

На засіданні Священного Синоду 28 березня 2023 року прийнята постанова № 53 утворила релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)” у складі Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ). Таким чином, віряни отримали новий духовний центр, який буде сприяти зміцненню духовних зв’язків у регіоні та пропагувати православні цінності.

Окрім того, Священний Синод ухвалив розпорядження №25, яким затверджено митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора (в миру – Писика Андрія Анатолійовича) керівником (священноархімандритом) релігійної організації “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)”. Його вибір на цю посаду підтверджує його значущий внесок у розвиток православної спільноти та його високу духовну авторитетність серед вірян.

Це визначне рішення Священного Синоду стало важливим кроком для розвитку духовності у регіоні та зміцнення об’єднаності віруючих. Відкриття монастиря “Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)” відзначається як історична подія для Тернопільської єпархії та українського православ’я загалом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Крім того, таке рішення підкреслює посилену єдність Православної Церкви України та підтримку духовних цінностей українського народу. Відкриття монастиря стане додатковим засобом для зміцнення спільного духовного досвіду та згуртування віруючих у протистоянні сучасним викликам.

Запровадження чоловічого монастиря у Тернопільській єпархії вперше підкреслює значущість духовної спадщини в цьому регіоні та прагнення православних вірян до розвитку та поширення євангельських принципів. Це створить можливості для розкриття нових духовних перспектив та забезпечення релігійної гармонії серед віруючих.

Таким чином, рішення Священного Синоду УПЦ (ПЦУ) відкрити чоловічий монастир у Тернопільській єпархії стало великим досягненням для українського православ’я та символізує нестримну волю та віру в майбутнє країни засноване на духовних цінностях та єдності віруючих.