У цей день, 12 серпня, ми вшановуємо пам’ять священномученика Валентина, єпископа і чудотворця. Його життя стало прикладом небайдужості до страждань інших, віри в Бога і відданості боротьбі за правду. Він став символом доброти та милосердя, виконуючи чуда лікування та наділяючи віруючих надією на диво. Його служіння приносить нам натхнення та виклик до допомоги та підтримки тих, хто потребує допомоги.

Життя і служіння святого, який приніс втіху та надію

Святий Валентин був єпископом одного італійського містечка. Він сподобився від Бога лікувати хвороби. У правління імператора Авреліана (270–275 рр.) три юнаки, Прокул, Ефів і Аполлоній, прийшли з Афін до Риму для вивчення наук і оселилися в будинку свого наставника Кратона. Син Кратона, Хоримон, пошкодив собі спину, яка зігнулася так, що юнак не міг випростатися. Три роки він звертався до різних лікарів, але безрезультатно. Нарешті, Кратон запросив єпископа Валентина помолитися за його хворого сина.

Прийшовши до Риму, святитель зачинився з юнаком у кімнаті і ревно молився всю ніч. Наступного ранку юнак вийшов із кімнати цілком здоровим. Звістка про це диво поширилася в Римі, і багато хто став навертатися до християнської віри, в тому числі і син градоначальника на ім’я Авундій.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Градоначальник, язичник-фанатик весь свій гнів звернув на святителя Валентина. Валентина стали змушувати зректися віри і вклонитися ідолам. Не досягнувши успіху, вони кинули його до в’язниці. Тут його почали відвідувати учні Кратона, які прийняли християнство. Але незабаром святому Валентину відтяли голову. Після нього постраждали також і учні Кратона: Прокул, Єфів та Аполлоній – за поширення християнської віри.

Молитва до святого Валентина:

Святий Валентине, чудотворче світло Христове, співчуваючий і цілителю недужих, прийми нашу молитву. Ти, як вірний слуга Божий, проявив велике милосердя і відданість в служінні Господу. Лікуючи тіла і душі, ти став інструментом Божого благодатного зцілення.

Звертаємося до тебе з покорою та проханням: прийми наші молитви за зцілення та надію. Всемогутній Боже, дозволь святому Валентину стати нашим посередником у Твоїй присутності. Нехай його благання досягнуть Отче твоєї уваги і принесуть нам втіху та благодать.

Святий Валентине, моли Господа, щоб Наш Отець вислухав прохання наші та підтримав нас у труднощах та часі випробування. Розпали в наших серцях вогонь віри, любові та милосердя, щоб ми завжди йшли шляхом праведності та благочестя. Даруй нам сили і віру пережити життєві випробування з надією на Божу ласку.

Святий Валентине, моли Бога за нас і з неба проливай на нас благословення, захист і дари Духа Святого. Допомагай нам на кожному кроці нашого життя, щоб ми, як справжні вірні, свідчили про Божу любов і милосердя. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія