В день тезоімеництва світлої пам’яті Блаженнішого Мефодія, Предстоятеля УАПЦ, Митрополита Київського та всієї України митрофорний протоієрей Роман Будзинський, настоятель храму Святих Жон-Мироносиць та духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, звершив Божественну літургію та панахиду.

По завершенні панахиди о. Роман звернувся до присутніх зі словом-спогадом про Владику Мефодія:

“Усе його недовге життя на землі було просякнуте любов’ю до Бога, до України, до кожного кого Господь посилав йому на земному шляху. Нині нами поминаємий Митрополит Мефодій, Предстоятель УАПЦ (2000-2015 рр.) своїм життям засвідчив, що він є великим сином Українського народу, і одночасно милосердним і добрим пастирем, та духовним батьком для тисяч духовних дітей.

Світлої пам’яті Митрополит Київський і всієї України Мефодій, у надзвичайній покорі та ревності, посвяченості свого життя, неустанно трудився у Христовому винограднику, закликаючи та заохочуючи до ревної та твердої віри в Бога, та української патріотичної свідомості.

Його духовна наука та проповідь, було не що інше як Живе Боже Слово, що палало усе життя. Думки, бажання, переживання, діяння великого, непохитного у вірі Сина Христової Церкви та українського народу, в якому сповнилися Божі Слова: ’’А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте, загасите всі розпечені стріли лукавого, візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже’’ (Єф. 6,16-17).’’

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ