Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов під час пресконференції 29 грудня 2022 року в Києво-Печерській Лаврі підкреслив, що зі Статуту про управління Української Православної Церкви, який був прийнятий на Соборі 27 травня 2022 року, «були виключені всі норми, які хоч якось натякали або говорили про зв’язок з Москвою». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Так, за результатами роботи Собору були внесені доповнення та зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, які свідчать не тільки про адміністративну незалежність, яка й до цього існувала згідно з Грамотою (Томосом) Патріарха Московського і всієї Русі Олексія від 27 жовтня 1990 року, а й про повну канонічну самостійність УПЦ та відмежування від Московського Патріархату.

Зі Статуту про управління УПЦ було вилучено всі пункти про зв’язок Української Православної Церкви з Руською Православною Церквою.

Зокрема, це стосується пункту в якому зазначалось, що Українська Православна Церква є самокерованою частиною РПЦ. Відтепер постанови Соборів РПЦ не є підставою для діяльності Собору єпископів УПЦ.

Митрополит Київський і всієї України припинив членство у Священному Синоді РПЦ.

Предстоятель Української Православної Церкви пожиттєво обирається єпископатом УПЦ без подальшого благословення.

За богослужінням у всіх храмах і монастирях УПЦ не поминається ім’я Патріарха Московського і всієї Русі.

Окрім цього, в Статуті визначили, що керівний центр Української Православної Церкви знаходиться у м. Києві.

Також на Соборі розглядалось питання про відновлення мироваріння у м. Києві та відкриття українських православних парафії закордоном у прямому підпорядкуванні УПЦ для громадян України, що є ознаками незалежної Церкви (23 листопада Священний синод прийняв рішення про відновлення мироваріння в УПЦ).

«Після того, як були прийняті зміни до Статуту, вони були надіслані до Президента України, до Кабінету міністрів, до Верховної Ради, а також до Державної служби з етнополітики та свободи совісті з проханням повідомити відповідні державні органи, обласні адміністрації про новий статус Української Православної Церкви», — зазначив Голова Юридичного відділу.