Із нагоди свята святителя Миколая Блаженніший Епіфаній відвідав древню святиню Волині.

Історична зустріч у стінах монастиря, що крізь гоніння зберіг свою духовну місію

Жидичинський монастир воскрес із минулого – Предстоятель ПЦУ звершив історичний візит у день свята святителя Миколая

У день свята перенесення мощей святителя Миколая до Барі Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив свій Першосвятительський візит до Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря — однієї з найдавніших духовних святинь України.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Цьогоріч обитель відзначає подвійне свято — вшановує пам’ять свого небесного покровителя, святителя Миколая, та знаменну річницю з часу заснування монастиря. Цей візит Предстоятеля до Волинської єпархії є символічним і глибоко духовним, бо засвідчує живий зв’язок усіх частин Помісної Церкви.

«Слава Богу, нині всі радіємо, що цей монастир, який має глибоке історичне коріння… справді воскрес і ожив», — підкреслив Митрополит Епіфаній у своєму зверненні.

Упродовж віків Жидичинський монастир приймав чимало достойників і святих. Його історія була позначена періодами піднесення і занепаду, однак нині обитель живе повноцінним духовним життям. За словами Митрополита, відродження монастиря — це спільна радість усієї Церкви, адже «успіхи братії свідчать не заяви чи слова, але численні добрі діла».

Цей монастир не тільки молитовний осередок, а й духовна кузня, де гартується і виховується нове покоління служителів Церкви. «Ми є одне тіло церковне… а плоть її – це всі наші вірні й духовенство, наші громади, монастирі та єпархії по цілій Україні», — наголосив Предстоятель.

Блаженніший Митрополит також висловив щиру надію, що молитви святителя Миколая принесуть благословення Волинському краю, утвердять справедливий мир в Україні та зміцнять єдність Української Церкви навколо Київського Престолу.

ДЖЕРЕЛО