За повідомленням офіційного сайту Тернопільсько-Бучацької Єпархії Православної Церкви України від 24 травня 2020 року, у Неділю шосту після Пасхи, про сліпого, День пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон звершив Божественну літургію у Свято-Кирило-Мефодіївському храмі м. Тернополя.

У храмі Владику зустрів настоятель митрофорний протоієрей Василь Божаківський та, піднісши хреста, запросив очолити святкове богослужіння. Його Високопреосвященству співслужили запрошене духовенство. Під час богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ. Після літургії архієпископ Тихон звернувся до присутніх зі словом проповіді, під час якої розповів про життя основоположників церковнослов’янської мови та привітав настоятеля й усіх присутніх з храмовим святом.

Ми уважно відслідковуємо інформацію, офіційно оприлюднену підлабузниками архієпископа Тихона (Петранюка), які аж зі шкіри пнуться, аби замилити очі Предстоятелю Православної Церкви України Блаженнішому ЕПІФАНІЮ та простим вірянам, пропагуючи активну псевдодіяльність щодо розбудови Української Церкви на Тернопільщині.

Рік тому наші спеціальні кореспонденти писали про жахливу ситуацію, що склалася навколо території, де мали побудувати Духовний центр і Хресну дорогу УАПЦ, правонаступниці Православної Церкви України в м. Тернополі. Там сміттєзвалище – канонічна територія Тихона (Петранюка). Тож, що змінилося з 2019 року?

Для наочного сприйняття небайдужі люди та громадські активісти надали фотоматеріали прицерковної території, скверу, де розміщена побудована ще за життя Митрополита Мефодія (Кудрякова) тимчасова споруда Свято-Кирило-Мефодіївського храму Православної Церкви України.

Без коментарів.

Як кажуть у народі: «Гнила дошка цвяха не приймає».

 

Нагадуємо про біографію владики Тихона:

Улітку 2010 року ЗМІ розтиражували інформацію про підпал дерев’яного храму на честь Архістратига Божого Михаїла у Луганську. Згідно з повідомленням єпископа, вночі 18 липня двоє невідомих побили сторожа і підпалили майже завершену будівлю церкви. Збитки склали понад 300 тис. гривень.

Проте згодом з’ясувалось, що пожежі не було. Єпископ Тихон таким чином хотів приховати фінансові розтрати не за призначенням. Коли справа набула розголосу, Тихон, який у березні 2010 року шахрайським шляхом заволодів грошима мешканця міста Луганська у сумі 100 тисяч доларів США, втік з єпархії.

13 грудня 2010 року Священний Синод УПЦ КП звільнив Тихона від управління Луганською єпархією та заборонив у священнослужінні до повного і правдивого покаяння.

Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголосило Тараса Петранюка у розшук.

На сьогодні архієпископ Тихон (Петранюк) вкотре знаходиться під кримінальним переслідуванням. Продовжено досудове розслідування щодо поданої заяви Шевчук Наталії Михайлівни, голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», про вчинення кримінального правопорушення, де викладено обставини про те, що архієпископ ТИХОН (Петранюк Тарас Іванович) як правлячий архієрей релігійної організації «Консисторія Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ)», приховує злочин, вчинений архієпископом Мстиславом (Гуком Ростиславом Володимировичем), використовуючи своє службове становище, не надає своєї згоди на залучення до кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №1201921001000763, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, релігійної організації, майно якої було незаконно відчужене, в якості потерпілого.

Із заяви, поданої Шевчук Наталією Михайлівною до правоохоронних органів, вбачається, що архієпископом Тихоном (Петранюком Т. І.) вчинялися дії стосовно приховування злочину, що підпадають під ознаки правопорушень, відповідальність за які передбачено ст. 396 та 364 КК України.

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ