Служба безпеки зібрала докази вини настоятеля парафії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в антиукраїнській діяльності.

Він публічно виправдовував збройну агресію рф та заперечував воєнні злочини російських загарбників проти українців.
У свої «промовах» перед вірянами священник називав «постановкою» факти численних вбивств і катування людей рашистами у Бучі.
Крім цього настоятель закликав не довіряти офіційній інформації українських державних установ та мас-медіа про вчинені агресором воєнні злочини.
А навпаки – агітував слухати лише його через те, що він нібито був на Київщині під час тимчасової окупації частини регіону.
Фігуранту справи повідомлено про підозру ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та з повагою ставиться до права кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.
Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники СБУ Житомирської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Пресслужба Управління СБ України в Житомирській області