Служба безпеки повідомила про підозру 48-річному послушнику Почаївської Успенської лаври, який використовував заборонені соціальні мережі для поширення кремлівських наративів та дискредитації українських захисників.

Підозра послушнику УПЦ (МП) у виправданні російської агресії: СБУ викрила ще одного пропагандиста Кремля

Служба безпеки викрила ще одного представника
Православної Церкви України (Московського патріархату), який публічно виправдовував російську агресію.

За даними Служби безпеки, ще один представник УПЦ (МП) був виявлений як особа, яка активно виступає на користь кремлівської пропаганди та військової агресії Російської Федерації проти України.

Представником виявився 48-річний послушник Почаївської Успенської лаври, який використовував заборонені російські соціальні мережі для поширення кремлівських наративів.

Крім цього, зловмисник відкрито хвалив військове і політичне керівництво РФ та намагався дискредитувати українських захисників.

За зібраними доказами, Служба безпеки повідомила про підозру фігуранту за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) та ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу. Наразі тривають слідчі дії з метою встановлення всіх обставин злочину.