У Службі безпеки України прoкoментували ситуацію, щo склалася навкoлo скандальнoї хoди УПЦ ПМ до Почаївської Лаври, яка на Тернoпільщині. Згідно з документом правоохоронців, діяльності на підтримку агресора та провокаційних матеріалів не виявлено. Про це пише нардеп Володимир Ар’єв.

“У «крьостном ходу» московського патріархату діяльності на підтримку агресора не виявлено, провокаційних матеріалів (портрет русского царя ніколая ІІ) не встановлено.
Все харашо.
З повагою,
ваша СБУ
Так і живем…”, – йдеться у дописі.

СБУ не побачила злочинів у хресній ході УПЦ МП до Почаївської Лаври - фото 98776

Нагадаємо, цьогоріч попри російсько-українську війну на Тернопільщині не забороняли прихожанам УПЦ МП йти хресним ходом до Почаївської лаври. Жителів області непокоїло таке дійство, тому вони ставали на перешкоді учасникам ходи і власноруч намагались їх зупинити. Під час ходи помітили триколор.

“Хресна хода майже п’яти тисяч вірян УПЦ МП до Почаєва на Тернопільщині під час посиленої ракетної загрози з боку РФ є провокацією. Таку думку озвучив в інтерв’ю “Радіо Roks” керівник Тернопільської ОВА Володимир Труш. Він зазначив, що для забезпечення безпеки ходи було залучено багато силовиків.

“Ми цих 5 тисяч людей полями виловлювали. Вони там бігли на прорив… Це неконтрольована маса. Сам Онуфрій відмовився, він сказав, що не благословляв цієї ходи. Кам’янець-Подільський владика теж сказав, що він не благословляв. Це люди самі зібралися йти. Нехай ті п’ять тисяч зроблять висновки, якщо за них зараз ніхто не бере відповідальності”, – зазначив керівник ОВА.

СБУ не побачила злочинів у хресній ході УПЦ МП до Почаївської Лаври - фото 98777

Згодом у Тернополі відбувся мітинг під будівлею ОВА. Учасники просили заборонити Московський Патріархат на Тернопільщині.