Через п’ять років після історичного Об’єднавчого Собору, Православна Церква України підтверджує своє стабільне зростання та міцніння. Становлення та об’єднання українських гілок Православ’я стало виявом Промислу Божого та піклуванням про український народ.

Стабільне зростання та віра в майбутнє

Наша Церква впевнено зростає, утверджується й міцніє. Тепер, за п’ять років після Об’єднавчого Собору, та після всіх викликів, що постали перед нами за цей час, та й досі постають, ми можемо чітко й переконано сказати, що здійснене у 2018 році об’єднання трьох гілок українського Православ’я в єдину помісну Православну Церкву України було виявом Промислу Божого та піклуванням про Україну та її боголюбивий народ.

За цей час становлення Православна Церква України змогла досягти багатьох успіхів, отримати і зберегти найбільшу серед релігійних спільнот України довіру наших громадян. На сьогодні наша Церква – це: 45 єпархій, які в Україні об’єднують близько 8500 громад і понад 80 чоловічих та жіночих монастирів. Завдяки нашому розвитку та об’єднавчому процесу, який триває, число громад фактично щоденно зростає.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ми маємо 9 закладів вищої духовної освіти: це 5 академій (Київська, Львівська, Волинська, Ужгородська, Івано-Франківська), 1 інститут (Івано-Франківський), 3 семінарії (Львівська, Рівненська, Дніпровська). Крім того, у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, з яким Православна Церква України підписала Меморандум про співпрацю, діють освітні програми «Богослів’я» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Загальна кількість студентів, які в них навчаються – понад 1200.

Загалом служіння в нашій Церкві здійснюють приблизно 5500 кліриків. Ми маємо 61 архієрея: 45 єпархіальних, 10 вікарних, 3 титулярних архієрея, а також 3 архієреї перебувають на спокої.

За всіма цими показниками Православна Церква України, навіть в умовах аномального існування в Україні неканонічної юрисдикції Московського патріархату, залишається однією з найбільших Помісних Церков. Також, згідно з опитуваннями, за рівнем самоідентифікації наших співгромадян та суспільної довіри Православна Церква України була і залишається найбільшим релігійним об’єднанням в нашій державі. Слава Богу за все!