04 травня 2017 року, Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви, за пропозицією Блаженнійшого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, звільнив Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ від виконання обов’язків керуючого Тернопільською єпархією (за дане рішення голосували: «За» – 12; «Проти» – 0; «Утримались» – 3). Керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ, Преосвященнійщий владика Віктор (Бедь), був призначений Архієрейським Собором УАПЦ 06 грудня 2016 року на прохання єпархіального собору духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ (із збереженням посади керуючого Карпатською єпархією), який проходив під головуванням Блаженнійшого Митрополита Макарія (Малетича) в храмі Різдва Христового в м. Тернополі 01 грудня 2016 року.

Рішенням Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви від 04 травня 2017 року керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ, за сумісництвом, призначено Блаженнійшого Митрополита Макарія (Малетича), Предстоятеля УАПЦ.

Духовенство Тернопільської єпархії не погодилось із рішенням Архієрейського Собору УАПЦ від 04 травня 2017 року про звільнення керуючого єпархією і звернулось із проханням до Предстоятеля та Архієрейського Собору УАПЦ повернути владику Віктора (Бедь) єпархіальним (правлячим) архієреєм, керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ.

15 червня 2017 року, у відповідності до рішення Архієрейського Собору та указу Предстоятеля УАПЦ від 08 червня 2017 року, в храмі Різдва Христового в м. Тернополі відбулись єпархіальні збори духовенства Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, на порядок денний яких було винесено питання про вибір і повернення єпархіального (правлячого) архієрея, керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ єпископа Віктора (Бедь) та розгляд і вибір кандидатури вікарного архієрея на Тернопільську єпархію УАПЦ.

Участь у зборах від Архієрейського Собору УАПЦ прийняли Високопреосвященнійший Андрій (Абрамчук), митрополит Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією, Високопреосвященнійший Герман (Семанчук), архієпископ Чернівецький і Хотинський, керуючий Чернівецько-Хотинською єпархією та Преосвященнійший Кирило (Михайлюк), єпископ Ужгородський і Закаппатський, керуючий Закарпатською єпархією.

Головуючим зборів, після тривалої дискусії, було обрано митрополита Андрія (Абрамчука), а секретарем – митрофорного протоієрея Анатолія Залізницького.

Участь у зборах прийняли 50 священнослужителів Тернопільської єпархії УАПЦ (більше 2/3 від діючого чисельного складу духовенства).

За пропозицією духовенства єпархії на голосування було поставлено питання про вибір і повернення єпархіального (правлячого) архієрея, керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ єпископа Віктора (Бедь).

За пропозицією керівництв УАПЦ, оголошеної митрополитом Андрієм (Абрамчуком), єпархіальним зборам духовенства Тернопільської єпархії було запропоновано дві кандидатури кандидатів на вікарних єпископів: архімандрита Максима (Волошенюка), клірика Івано-Франківської єпархії (запропонованого на Архієрейському Соборі митрополитом Андрієм (Абрамчуком)) та архімандрита Даниїла (Тарнавського), клірика Київської єпархії (запропонованого на Архієрейському Соборі Блаженнійшим Митрополитом Макарієм (Малетичем)). Відтак митрополит Андрій (Абрамчук) повідомив про те, що до початку роботи зборів духовенства Тернопільської єпархії архімандрит Максим (Волошенюк) заявив про самовідвід своєї кандидатури і відмовився приймати участь у виборі кандидатури на вікарного єпископа.

Архімандрит Даниїл (Тарнавський) прибув за засідання єпархіальних зборів духовенства Тернопільської єпархії та виступив перед присутніми, представив свою біографію та відповів на запитання присутніх.

В ході обговорення порядку денного, у відповідності до положень п.п. 10.2; 19.5 Статуту УАПЦ та п. 16 Статуту Консисторії (єпархіального управління) Тернопільської єпархії УАПЦ, загальні збори духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ вирішили:

1. Вибрати єпископа Віктора (Бедь) єпархіальним (правлячим) архієреєм, тимчасово керуючим Тернопільською єпархією УАПЦ, на період необхідний для урегулювання всіх єпархіальних справ і в подальшу погодження остаточного рішення про зміну єпархіального (правлячого) архієрея, керуючого єпархією з духовенством Тернопільської єпархії УАПЦ, та просити Патріаршу раду УАПЦ і Архієрейський Собор УАПЦ схвалити дане рішення зборів духовенства єпархії.
Голосували:
«За» – 49;
«Проти» – 0;
«Утримались» – 1.

2. Вибрати Даниїла Тарнавського кандидатом на вікарного архієрея Тернопільської єпархії УАПЦ та просити Патріаршу раду і Архієрейський Собор УАПЦ схвалити дане рішення зборів духовенства єпархії.
Голосували:
«За» – 50;
«Проти» – 0;
«Утримались» – 0.

Надалі, 23 червня 2017 року, Архієрейським Собором Української Автокефальної Православної Церкви, що проходив під головуванням Блаженнійшого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ у приміщенні Патріархії УАПЦ в м. Києві, у зв’язку з тим, що Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, за станом здоров’я (яке погіршилось після нещодавньої смерті та похорону мами), був відсутній на засіданні Собору, питання про призначення керуючого Тернопільською єпархією було знято з розгляду.

Цього ж дня, 23 червня, архімандрит Даниїл (Тарнавський), до початку засідання Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви подав офіційну заяву про вихід за штат кліру Київської єпархії та відмовився приймати участь в обранні (призначенні) на посаду вікарного єпископа Тернопільської єпархії УАПЦ.

Додаток: копія протоколу єпархіальних зборів духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ від 15 червня 2017 року.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ