Свята Церква та Священний Синод обговорили питання одностатевого шлюбу та усиновлення дітей одностатевими парами в Греції на своєму засіданні. Рішення підкреслює позицію Церкви, відзначаючи важливість традиційного розуміння шлюбу.

Становлення Позиції Церкви на Співжиття Одностатевих Пар у Греції

Свята Церква і Священний Синод, зібраний під керівництвом Вселенського Патріарха на своєму звичайному засіданні, у середу, 24 січня 2024 року, нагадує благочестивій отарі Святого Вселенського Престолу про обговорення питань стосовно питання – установлення одностатевого шлюбу та усиновлення дітей в Греції такими парами. Вселенська Матір-Церква підтверджує обов’язковий рішучий висновок Святого і Вселенського Собору Православної Церкви (Крит, червень 2016 року), що “Церква не приймає до своїх членів, що проживають разом тієї чи іншої статі та будь-яку іншу форму співжиття, відмінну від шлюбу”, визначаючи його як “спільноту між чоловіком і жінкою”, яка “представляє собою маленьку церкву або образ церкви” (текст “Таємниця шлюбу і його перешкоди”, I.10 і 4).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Водночас відзначається, що члени Церкви, які дотримуються такої форми спільного життя, повинні розглядатися з пастирською відповідальністю та в любові до Христа.

Від Секретаріату Святого і Священного Синоду.