Предстоятель Православної церкви України Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ (Думенко) відсторонив титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика) від виконання архієрейських обов’язків. Мова йде про бійку з сусідкою в Києві.

30 жовтня телеканал ICTV опублікував сюжет про те, що єпископ Адріан (в миру – Руслан Кулик) побив жінку, яка живе по сусідству. Причиною бійки, за словами жінки, нібито став її собака, який заважав священнослужителю і його родині своїм гавкотом.

Розпорядження Предстоятеля у зв‘язку з порушенням,
вчиненим єпископом Адріаном (Куликом)

Враховуючи публічні свідчення, на підставі яких титулярний єпископ Шепетівський Адріан (Кулик) підлягає обвинуваченню в порушенні, за яке канонічними правилами передбачене суворе покарання (27 Апостольське правило: «Наказуємо єпископа, чи пресвітера, чи диякона, який б’є вірних, що грішать, або невірних, що образили їх, і через це хоче їх залякати, позбавляти священничого сану. Бо Господь зовсім не учив нас цього. Навпаки, «Коли Його лихословили, Він не лихословив взаємно; страждаючи, не погрожував, а передавав те Судді Праведному» (1 Пет. 2, 23);

також 9 правило Константинопольського Двократного собору: «Апостольське і божественне правило піддає виключенню священників, що насмілюються бити вірних які згрішили, чи невірним нанесли образу. […] Отже, оскільки даним правилом визначається покарання за биття взагалі, то і ми згідно визначаємо. Подобає бо священику Божому врозумляти недоброзвичайного настановами й умовляннями, часом же і церковними єпитиміями, а не накидатися на тіла людські із бичами й ударами. Якщо ж деякі будуть абсолютно непокірними, і врозумленню через єпітимію неслухняними, таких ніхто не забороняє врозумляти переданням суду місцевих цивільних керівників») –

визначаю:

1. На період проведення розслідування у справі з 2 листопада 2021 р. відсторонити титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика) від виконання архієрейських обов’язків та благословити йому утриматися від звершення публічних богослужінь;

2. Передати розгляд справи Священному Синоду для винесення належного рішення.

Епіфаній,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України

Серед «архієреїв»-боксерів ПЦУ/УПЦ – Адріан (Кулик) такий далеко не єдиний:

6 грудня 2018 року, буквально за місяць до Томосу та входження до складу ПЦУ, «архієрей» УАПЦ Тихон (Петранюк) в храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Винянтинці Тернопільської області взяв участь у бійці з парафіянами цього храму та його настоятелем Іваном Бойком.

За словами парафіян, «владика» Тихон заштовхав «священика» у вівтар, вдаривши його у грудну клітку поламав архієрейський посох. Сам постраждалий Іван (Бойко) розповів, що «єпископ» зірвав із нього священицький та натільний хрести, вдарив та пообіцяв вбити. У результаті бійки з «владикою» Іван Бойко потрапив до лікарні з травмами голови та грудної клітки.

Тоді інцидент представникам новоствореної ПЦУ/УПЦ вдалося погасити – здобуття Томосу, «собор» та «об’єднання» фактично нівелювали інтерес до конфлікту.

Сьогодні Тихон (Петранюк) – цілком респектабельний та авторитетний «ієрарх» Православної Церкви України з кількома відкритими кримінальними справами в Луганській та Тернопільській областях, у тому числі і справою відкритою Службою Безпеки України за статтею “Зрада Держави України”.

Попередник владики Тихона (Петранюка) – архієпископ Мстислав (Гук) теж ще той “Кличко в рясі”. Відомий своєю гучною забавою на всю Україну не тільки вмінням витанцьовувати з жіночками, а й нічними боями без правил прямо в ресторації бару “СІТІ” м.Тернополя.

Тоді Церква, теж створила комісію, розглядала неканонічну поведінку на Архієрейському Соборі, відсторонювали та відправляли на покаяння – інакшими словами браття-архієреї плужили скандал, як могли, а тому почекаємо…

Далі буде…

Пресслужба Тернопільської єпрахії ПЦУ