Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній нещодавно відвідав Тернопільщину з Першосвятительським візитом. Це стало визначною і вже історичною подією в житті Української Церкви.

Його Блаженство мав насичену програму, як то освячення іконостаса в храмі на честь преподобного Іова Почаївського у селі Горинка, у храмі Преображення Господнього в Шумську митрополит Епіфаній очолив молебень за Україну. Пізніше Його Блаженство відслужив молебень за Україну у храмі Преображення Господнього у селі Гніздичне на Збаражчині.

11 вересня 2022 року Предстоятель звершив Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, відвідав поранених воїнів, котрі перебувають на лікуванні та реабілітації в Тернополі. Наприкінці Першосвятительського візиту на Тернопільщину митрополит Епіфаній ознайомився з ходом будівництва кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени і звершив молебень за успішне завершення будівництва.

Цього ж дня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив чин освячення наріжного каменя для будівництва кафедрального собору на честь святих Кирила і Мефодія, що на вулиці Микулинецькій у Тернополі.

Відео ТУТ

Саме ця подія привернула особливу увагу тернополян, адже ділянка, на якій владика Епіфаній заклав капсулу під будівництво собору, була ПРОДАНА архієпископом Тихоном керуючим Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ забудовнику за 1 млн. 200 тис. доларів з умовою, що останній, аби прикрити злочинну оборудку, окрім багатоквартирного комплексу, розпочне будівництво храму.

Так, хто ж засвітився під час цієї визначної події на місці злочину і навіщо так раптово знадобився особисто Предстоятель Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ?

Будь-яка кримінальна схема потребує узаконення, тож урочиста церковна подія за участі першоієрарха, архієреїв, духовенства та вірян спритним і кмітливим кримінальним архієреєм Тихоном-Петранюком була перетворена на публічне шоу.

Забудовник та окремі держпосадовці, які вклались в проект купівлі краденої церковної землі, знаючи про кримінальні провадження, увагу громадськості до цієї ділянки в центрі міста, вимагали у Тихона-Петранюка гарантій, що не повториться ситуації подібна до тієї, що трапилась з Червоногородським Замком, коли бізнесмени купили монастир у приватну власність, а пізніше через суди у них це майно церква забрала назад.

Що ж за 1 мільйон 200 тисяч доларів можна і постаратись для партнерів по церковному бізнесу. Як кажуть в народі, — «за ваші гроші будь-який каприз». Зі слів очевидців, першими словами, які прозвучали з уст владики Тихона до забудовника, після освячення були: «Я ж казав, що він у мене ручний — Мавр здєлал свойо дєло, Мавр может уходіть…». Саме так звучить крилатий німецький вислів — «Der Mohr hat seine Arbeit getan, der Mohr kann gehen»). Ця фраза-символ значає споживацьке ставлення до людини, яку спочатку цинічно використовували в будь-яких цілях, а потім, замість подяки, відвернулися від неї.

Кого саме мав на увазі владика Тихон говорячи ВІН, ми не знаємо та можемо допустити, що саме Його Блаженство Митрополита Епіфанія і мав на увазі новоспечений прораб церкви Тихон-Петранюк.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ