19 серпня відзначається Преображення Господнє – день, коли Ісус Христос явився на вершині гори перед апостолами Петром, Яковом та Іоаном. Подія ця відображена в Євангелії та має величний духовний зміст. Христос демонструє свою Божественну сутність, відкриваючи апостолам глибину спасіння та звільнення від земного світу. Преображення підтверджує найважливіші аспекти вчення Ісуса та надає ключову вагу вірі та духовній підготовці.

Передача віри та глибоких думок апостолам на горі Фавор

Як розповідає Євангеліє, Господь зійшов разом із найближчими учнями – а саме – Петром, Яковом та Іоаном на високу гору. За думкою більшості дослідників, це була гора Фавор.

На вершині Господь преобразився перед апостолами: Його обличчя та одяг засяяли дивовижним, неземним Світлом. Таким чином Христос відкрив учням Свою Божественну сутність.

Земна проповідь Спасителя добігала кінця – і Господь знав, що невдовзі на Нього чекає взяття під варту, катування та Голгофський Хрест.

Але серед оточуючих Христос бачив нерозуміння того, Хто Він є насправді — попри численні зцілення хворих, годування тисяч голодних, воскресіння померлих та інші великі дива. Більшість із людей, навіть з апостолів, не розуміючи духовного сенсу Спасіння, сподівались, що ось-ось Христос стане земним царем Ізраїльського народу та нарешті звільнить країну від влади ненависних римлян.

За кілька днів до Преображення, коли Він запитав учнів: «За кого почитають Мене люди?», лише від рішучого Петра почув у відповідь: «Ти – Христос, Син Бога Живого». Наприкінці цієї розмови Господь промовив: «Є деякі з присутніх тут, які не зазнають смерті, як уже побачать Царство Боже…»

Таємниця цих слів з’ясувалася за шість днів, коли «…взяв Ісус Петра, Якова та Іоана, брата його, і вивів їх на високу гору одних; і преобразився перед ними: і лице Його засяяло, як сонце, а одежа стала білою, як світло. І ось з’явились їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. І Петро сказав: Господи, добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: один Тобі, один Мойсеєві, один Іллі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Тоді осінила їх ясна хмара; і Голос із хмари промовив: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління. Його слухайте!».

Як зауважував святитель Іоан Золотоустий, Преображення Господнє відбулося для того, щоб показати нам майбутнє преображення людського єства та майбутнє пришестя Спасителя у повноті Своєї Слави.

Щоб стати спадкоємцями цієї Слави, християни намагаються сходити за Христом на вершину чистоти, молитви і служіння, зміцнюючи себе Таїнствами Тіла і Крові Господніх.