Богослужіння в Ближніх печерах стало молитвою за мир, воїнів і майбутнє України.

Печерська святиня як простір молитви і надії

Божественна літургія в Києво-Печерській Лаврі в день пам’яті преподобномученика Анастасія

22 січня 2026 року, у день пам’яті преподобномученика Анастасія, диякона Києво-Печерського, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у підземній церкві на честь преподобного Антонія Печерського в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Саме тут спочивають святі мощі преподобномученика Анастасія — одного з подвижників древньої Печерської обителі, чия вірність Христу була засвідчена мученицьким подвигом. Молитва у глибині печер, серед тиші й свідчень багатовікової духовної традиції, стала особливо промовистим знаком єдності Церкви з її мученицьким минулим і болісним сьогоденням.

Священноархімандриту Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври співслужили єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник обителі єпископ Бориспільський Авраамій, братія монастиря та запрошене духовенство.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель Православної Церкви України возніс особливу молитву за Україну — за народ, який переживає час тяжких випробувань, за збереження держави, мир і справедливу перемогу. У богослужінні також лунали молитовні прохання за українських воїнів, які захищають свободу і незалежність Батьківщини, за владу та народ, а також за упокій душ усіх полеглих захисників і мирних жителів, життя яких обірвала війна.

Літургія у підземній святині Києво-Печерської Лаври стала глибоким духовним свідченням того, що молитва Церкви — жива і дієва, що вона поєднує покоління, укріплює народ і нагадує: навіть у найтемніші часи світло Христове не згасає.

Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України