Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Чернігівську єпархію, де він звершив освячення храму на честь Святителя Миколая Чудотворця у селі Парафіївка. Під час богослужіння була прочитана Євангелія, а Предстоятель виголосив проповідь, закликаючи вірян творити добро і звертатися до Божої милості. Були також звернені молитви за воїнів, за владу і народ, а також за спокій душ полеглих оборонців Батьківщини.

Предстоятель освятив храм на Чернігівщині, залучаючи вірян до спільної молитви

Відвідуючи Чернігівську єпархію Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 10 червня 2023 року звершив освячення храму на честь Святителя Миколая Чудотворця села Парафіївка та Божественну літургію у ньому.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, настоятель храму протоієрей Василь Момоход та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді.

«Ми молимо Бога, щоб Він зберігав цей храм, який став іще однією святинею в складі нашої Церкви, непохитним до кінця віку. Адже храм є тим богопосвяченим місцем, де ми беремо участь у найбільшому таїнстві – Євхаристії. Бо немає іншого таїнства, яке б так тісно єднало нас з Богом», – сказав Блаженнійший владика.

«Ми покликані творити добро, маючи багато прикладів, які подає нам Церква Христова. Зокрема, святителя Миколая Мирлікійського, чудотворця, храм на честь якого ми сьогодні освятили, – який був взірцем віри, смирення і творення добрих справ, справ милосердя. Тому він повинен надихати нас творити добро», – додав Предстоятель.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Також Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Наприкінці богослужіння Блаженнійший владика подякував громаді за прийняте рішення долучитися до помісної Української Церкви та відзначив благодійників і меценатів церковними нагородами.

«Ви прийняли вольове рішення долучившись до Православної Церкви України. Тож сьогодні ми маємо радість спільної молитви і освячення цього прекрасного храму. Та найбільшою і найкращою прикрасою храму є віряни. І коли ви будете сюди ходити, збиратися і молитися, то храм по справжньому житиме, а ви черпатимете тут життєдайну благодать Божу», – підсумував Митрополит Епіфаній.

Після відправи біля місцевого меморіалу відбулася молитва за спокій душ полеглих захисників Батьківщини.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)