8 листопада молитовно вшановують пам’ять одного із ранньохристиянських великомучеників – святого Димитрія Солунського.

Святий великомученик Димитрій народився у сім’ї римського проконсула міста Солунь у III ст. Батьки Димитрія були християнами, але приховували свою віру, адже на той час більшість мешканців міста були ревними язичниками. З самого народження Димитрія вони старалися виховати його в християнському благочесті, показували йому ікони Христа й Богородиці і щовечора читали Євангеліє. Коли Димитрій підріс, то зрозумів, що поганські боги – то омана, а насправді існує лише Всемогутній Бог.

Коли юнак мав досягнути повноліття раптово помер його батько і, за наказом імператора, Димитрій мав зайняти місце проконсула та розпочати гоніння на християн у рідному місті. Проте він твердо вирішив не виконувати наказ імператора, а відверто оголосити, що вірить у єдиного Істинного Бога. На посаді проконсула Димитрій почав викорінювати поганські звичаї та навертати людей до християнської віри.

Згодом про це дізнався імператор Максиміліан. Він вирішив особисто приїхати в Солунь, щоб влаштувати велике язичницьке свято. Воїни схопили Димитрія і кинули до в’язниці. Перед ув’язненням проконсул роздав все своє майно бідним, а сам віддався молитві і посту.

Читати далі…