Релігієзнавець та богослов Юрій Чорноморець заявив у програмі «12 каналу», що у Росії лише 0,9% населення належить до церков. Він також додав, що це є результатом правління патріарха Кіріла з 2009 року. Чорноморець заявив, що патріарх Кіріл пропагує реваншистську ідеологію, приправлену православ’ям, і стверджує, що Українці та Білоруси не є окремими націями, а є частиною “єдиної Росії”. Він також зазначив, що церква бере участь у виправданні варварства в Україні і підтримує позицію патріарха Кіріла, що викликає недовіру. Відносини в церкві, на думку Чорноморця, повинні бути якіснішими, ніж у суспільстві, і теолог повинен нагадувати людям про їхню гідність та попереджати про загрозу цій гідності.

Чому лише 0,9% росіян належать до церков та яка ідеологія пропагується патріархом Кірілом?

У Росії вплив православної церкви на населення є мінімальним – всього лише 0,9% населення є вірними. Це сталося, зокрема, за правління патріарха Кирила, як розповів релігієзнавець, богослов і доктор філософських наук Юрій Чорноморець на «12 каналі». Під час свого правління патріарх Кирило запропонував реваншистську ідеологію, яка включає православ’я і підтримує, що колись князь Володимир зробив вибір, відмінний від того, що зробили західні країни, і наперед визначив долю росіян, українців та білорусів. Він почав проповідувати навіть те, що білоруси та українці – це “різновид росіян”, і вони не є окремими націями, але є частиною “єдиної Росії”. Це дуже неприємно, що церква бере участь у виправданні того варварства, що коїться в Україні. Навіть Митрополит Епіфаній, Архієрейський Собор Православної Церкви України та Московський Патріархат у подали позов до Вселенського патріарха і всієї Пентархії на патріарха Кирила, щоб засудити його як того, хто порушує канонічні кордони в Україні, в Африці, пропагує єресь “русского мира” та виправдовує воєнні злочини. За словами Юрія Чорноморця, відносини в церкві повинні бути якіснішими, ніж у суспільстві.

Головна місія теолога – нагадати людяням про любов, милосердя та розуміння, а не про війну та розкол. Тому важливо, щоб церква відокремлювалась від політики та не втягувалась у конфлікти між країнами та народами. Замість цього, церква повинна сприяти мирному співіснуванню та взаєморозумінню між народами, підтримувати гуманітарні проекти та допомагати у вирішенні соціальних проблем. Таким чином, релігійна організація може зробити вагомий внесок у побудову миру та гармонії в суспільстві.