12 липня 2017 року, у свято святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія оприлюднив заяву та відкрите звернення до Президента України Петра Олексійовича Порошенка у зв`язку зі скоєним злочином найвищим керівництвом Церкви та продажем пам`ятки архітектури місцевого значення XVII-XIX століть «Червоногородський замок».
 
На сьогодні результатом дослідження поданих документів та перевірки фактів стало внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим управлінням ГУНП в Тернопільській області 09.11.2017 року за фактом привласнення грошових коштів колишнім Архієпископом керуючим Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Мстиславом (Гук Р.В.) в сумі 292 тисячі гривень отриманих від відчуження пам’ятки архітектури місцевого значення “Руїни палацу 17-19 століття,” а також інших будівель та споруд Тернопільської єпархії УАПЦ, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
 
У даний час триває досудове розслідування. Оперативний супровід у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Управлінням Захисту Економіки в Тернопільській області Департаментом Захисту Економіки Національної поліції України.
 
В телефонній розмові Голова Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук прокоментувала новину щодо відкриття кримінального провадження:
 
“Повернути Свято-Петро-Павлівський чоловічий монастир у власність Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви – справа честі. Нажаль, такий процес є тривалим, та ми добре мотивовані відповідальністю перед пам’яттю Блаженноспочилого Митрополита Мефодія. Стояти в Божій правді, робити усе можливе і не можливе – наш святий обов’язок!”.
 

 

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ