У промові Вселенського Патріарха Варфоломія на міжконфесійному сніданку з релігійними лідерами Фінляндії, розглядається важливість діалогу між юдаїзмом і православним християнством, а також спільних зусиль у боротьбі з антисемітизмом і сприянні толерантності.

Діалог між юдаїзмом і православним християнством для взаємного розуміння та толерантності

Діалог між юдаїзмом і православним християнством є свідченням наших спільних авраамічних коренів. Це діалог, який має на меті подолання історичних конфліктів і виховання взаємної поваги. Вселенський Патріархат веде змістовні розмови з єврейськими лідерами, визнаючи важливість розуміння традицій та історії один одного. Разом ми прагнемо боротися з упередженнями, особливо антисемітизмом, пропагувати толерантність і працювати над створенням світу, де гармонія переважає розбрат.

Як православні християни, ми стоїмо разом з нашими єврейськими братами та сестрами та засуджуємо антисемітизм і всі акти фанатизму та ненависті, коли б і де б вони не відбувалися. Таким чином, ми наслідуємо свідчення незліченних православних християн, які ризикували своїм життям під час Другої світової війни, щоб врятувати життя своїх сусідів-євреїв. Ми віримо, що кожне життя цінне. Єврейська громада визнала багатьох із цих православних християн, які допомагали євреям у важкі часи, «Праведниками народів світу» і вшанувала їхню пам’ять у Всесвітньому центрі пам’яті жертв Голокосту Яд Вашем в Єрусалимі, який ми мали честь відвідати.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Як Церкву, пам’ять про цих великих чоловіків і жінок нашої віри спонукає нас бути гідними наступниками їхнього прикладу. Ви всі знаєте їхні імена: митрополит Закінфський Хризостом, преподобна Марія Скобцова, преподобний Димитрій Клепінін, преподобний Кирило Аргенті.

Вселенський Патріархат і Міжнародний єврейський комітет міжрелігійних консультацій насолоджуються більш ніж сорокарічною плідною співпрацею, взаєморозумінням і діалогом між юдаїзмом і православним християнством. Їхня остання зустріч у грудні 2022 року у Відні продемонструвала нашу незмінну відданість цій історичній академічній консультації та наше бажання зміцнити наші стосунки та знання про Іншого.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION