Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі у день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Ця подія відзначена як важливий релігійний захід.

Урочиста подія відзначена в день Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

27 вересня 2023 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні свята, Патріарх Філарет звершив святкове Всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста Господнього.

Його Святості співслужили настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Завершилося богослужіння поклонінням Чесному і Животворчому Хресту Господньому.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господньогоми згадуємо подію, яка відбулася у IV столітті.

Після захоплення Єрусалиму у 70-му році імператором Титом все місто і зокрема гріб Господній і місце розп’яття було зруйноване і засипане. У 326 році імператор Костянтин Великий вирішив знайти втрачену святиню – Хрест Господній. Разом зі своєю матір’ю, царицею Єленою, він вирушив у похід на Святу Землю.

Розкопки було вирішено проводити поруч з Голгофою, так як в юдеїв був звичай закопувати знаряддя страти поруч з місцем її здійснення. І, дійсно, в землі знайшли три хрести, цвяхи і дошку, що була прибита над головою розп’ятого Спасителя. Але потрібно було віднайти істинний спасительний Хрест.

У віднайденні Хреста цариці допомагав Єрусалимський Патріарх Макарій. До Патріарха привели смертельно хвору жінку, він підніс свою молитву до Бога і через доторкання до істинного Хреста жінка отримала зцілення. Побачивши таке чудо цариця забажала, щоби й інші люди отримали можливість побачити це Животворче Древо та поклонитися йому. Тому Патріарх Макарій став на підвищенні і почав воздвигати на всі сторони святий Хрест, а люди виголошували “Господи помилуй!”. І так із того часу це свято поступово увійшло до складу дванадцяти найбільших свят річного циклу.