Стаття розповідає про Свято-Троїцький Кафедральний собор у м. Тернопіль по проспекту Злуки 28, який став духовним центром для вірних і місцем поклоніння перед Почаївською іконою Божої Матері. Цей чудотворний образ привертає віруючих з усієї країни, надаючи надію і втіху у складних моментах життя. Стаття розповідає про історію ікони, а також про особливість молитовного обряду, який здійснюється у соборі щодня.

Святість і диво Почаївської ікони Божої Матері в серці Тернополя. З понеділка по п’ятницю монашим чиномо 13:00 читатиметься Акафіст до Почаївської ікони Божої Матері!

Місто Тернопіль, яке відоме своєю багатою культурною спадщиною та релігійними традиціями, прихистило у собі Свято-Троїцький Кафедральний Собор, що став справжнім Духовним Центром для місцевих жителів. Він приваблює вірних з усієї країни, які щодня збираються тут, щоб віддати шану та помолитися перед дивовижними святими іконами у тому числі і перед Почаївською іконою Божої Матері.

Кожного дня, з понеділка по пʼятницю о 13:00 годині, у цьому прекрасному соборі монашим чином відбудеться особливий обряд – Акафіст до Почаївської ікони Божої Матері. Віряни збираються у святій обитель, щоб віддати шану і помолитися перед цим чудотворним образом, який вважається джерелом надії і втіхи для багатьох.

Почаївська ікона Божої Матері має особливе місце в серцях вірних, оскільки їй приписуються чудотворні властивості і дивовижні події. Легенда повідомляє, що ікона була знайдена у XII столітті на горі Почаїв, на території сьогоднішнього Тернопільського краю, монахом Іовом, який відчув духовне натхнення та знайшов її за допомогою надприродних сил. Після знахідки ікона була привезена на Тернопільщину і з тих пір стала символом надії, захисту та духовної сили для віруючих.

Кожного разу, коли люди збираються перед іконою, серед них панує особлива атмосфера поклоніння та об’єднання. За сприятливої атмосфери, вірні висловлюють свої молитви, благання та подяки перед Небесною Матір’ю. За легендами, багато вірян отримали допомогу та дивовижні чудеса зцілення завдяки їх вірі та спрямованості.

«Непереможній Воєводі рабів християнських і країни нашої визволительки похвальні пісні принесімо, вірні, зібрані на святій її горі, Ти ж, що маєш милосердя невимовне, о Владичице Богородице, благання нашого, що перед чудотворним Твоїм образом підносимо, не відкинь, щоб у зворушеності сердець ми взивали до Тебе: Радуйся, похвало Почаївська і всього світу надіє і втіхо».

Ці слова з Акафісту є виразом щирих почуттів і вірної шани перед іконою, яка стала об’єктом поклоніння не лише для місцевих віруючих, а й для паломників з різних куточків України. Подорожі до Свято-Троїцького собору, де зберігається Почаївська ікона, стали не тільки релігійною подією, а й духовним паломництвом для вірян, які шукають надію, сили та підтримку в життєвих труднощах.

Молитва перед Почаївською іконою Божої Матері стала традицією для багатьох поколінь, і щодня тут збираються люди різного віку та соціального статусу, об’єднані однією вірою. Їхні почуття та молитви зливаються в єдиному звучанні, утворюючи неповторну атмосферу спільності та духовного зближення.

Свято-Троїцький Кафедральний собор у Тернополі з Почаївською іконою Божої Матері продовжує залишатися джерелом надії і втіхи для багатьох людей. Тут душі знаходять спокій, а серця – розраду. Різнобічність цього місця, його історичне значення та релігійна сила приваблюють людей усіх віровизнань, надаючи собору унікальне місце серед інших релігійних споруд України.

Собор та його Почаївська ікона Божої Матері продовжує збирати відданість і шану від покоління до покоління, нагадуючи, що навіть у найскладніші моменти життя, можна знайти надію та силу завдяки вірі та спільному об’єднанню в молитві. І так, кожне відвідання Свято-Троїцького собору стає для віруючих не тільки релігійним досвідом, а й можливістю зігрітися вірою та любов’ю до Бога та Божої Матері.

Джерело: Тернопільська Єпархія УПЦ (ПЦУ)