У перший тиждень Великого посту православні відзначають період строгих обрядів та роздумів, що ведуть до морального вдосконалення. За цей час здійснюються спеціальні богослужіння, які нагадують віруючим про значення покаяння та очищення.

Розглянуто богослужіння, традиції та значення першого тижня Чотиридесятниці

У перший тиждень Великого посту православні відзначають період строгих обрядів та роздумів, що ведуть до морального вдосконалення. Цей тиждень відзначається більшою строгістю у богослужіннях, а також обмеженням харчування, проте його головна мета – моральне вдосконалення віруючих.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Від понеділка по четвер на великому повечер’ї в частинами читається великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, створений майже 1200 років тому. У середу і п’ятницю здійснюється Літургія Ранішосвячених Дарів, а після неї служиться молебень із каноном до великомученика Федора Тирона.

Закінчується перший тиждень Великого посту Неділею торжества православ’я, установленою у IX столітті у пам’ять про очищення Церкви від усіх єретичних вчень. У цей день здійснюється особливе богослужіння – чин Торжества православ’я.

Перший тиждень Великого посту – час для обмеження розваг та шукання духовного зростання. Це час, коли віруючі зосереджуються на молитві, каятті і вдосконаленні свого духовного життя.