У 1087 році мощі святителя Миколая були перенесені з міста Мир у Лікії до італійського міста Барі, що стало великою подією для християнського світу. Мощі були захищені від набігів турків та знайдли свій новий дім у церкві, яка стала місцем паломництва для вірян з усього світу. Святий Миколай є заступником та помічником у всіх життєвих ситуаціях та особливо шанується як захисник у негараздах, прихисток для убогих, хворих і подорожуючих. Святкування перенесення мощей відбувається щорічно 22 травня, коли віряни звертаються до святителя Миколая з молитвами і проханнями.

Вшанування святого Миколая та його переселення до Барі у 1087 році

Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських до міста Барі: 22 травня

Кожного 22 травня ми згадуємо подію, що відбулася у 1087 році – перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з міста Мир у Лікії до італійського міста Барі. Цей акт мав велике значення для християнського світу і став початком нової епохи поклоніння святому Миколаю.

Місто Мир у Лікії, де святителя Миколая поховали у IV столітті, стало місцем численних набігів і завойовань турків. З метою захисту святих мощей від знищення, рішення було прийнято про їх перевезення на безпечне місце. Корабель з мощами Миколая Чудотворця вирушив у довгу подорож до італійського міста Барі, яке тоді належало до Візантійської імперії.

Місцеві жителі Барі з великою радістю та повагою прийняли святі мощі, розмістивши їх у церкві, розташованій біля моря. Згодом, за кілька років, на честь святого Миколая було зведено храм, де мощі були урочисто покладені і їх зберігають й до цих пір. Цей храм став святинею і місцем паломництва для християн з усього світу.

Святкування перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця було встановлено ще у XI столітті. На Русі це торжество було запроваджено під час Київського митрополита Іоана ІІ. Святий Миколай є одним з найшанованіших святих у християнському світі. Його чудотворна сила відома всьому світу, і він вважається заступником і помічником у всіх життєвих ситуаціях. Він особливо шанується як захисник у негараздах, прихисток для убогих, хворих і подорожуючих.

Пам’ять святого Миколая вшановується двічі на рік: 19 грудня і 22 травня. Ці дати стали символами поклоніння та молитовного звернення до святителя. Віряни з усього світу звертаються до святого Миколая з проханнями і подяками, вірячи у його небесну заступництво перед Богом.

Святителю, отче Миколаю, ми звертаємося з молитвою і благанням: “Моли Бога за нас!” Його промова перед Божим престолом є джерелом надії, тішить серця і звертає нас до внутрішньої сили й доброти. Ми сподіваємося на його благословення і підтримку у наших зусиллях бути щедрими, милосердними та добрими один до одного.

Святий Миколаю, чудотворче джерело Божої милості і любові, моли за нас!