А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх к.ц. Варфоломій очолив сьогодні, у середу Пресвятої П’ятидесятниці, 10 травня 2023 року, Божественну літургію, яка була відслужена в I. Церкві Святого Ніколаоса Ціваліу.

Після розпуску Його Святість призначив Осіола на посаду архімандрита Вселенського Престолу. Голова україномовної громади міста ієромонах п. Мефодій Волощенко, яка служить літургію в цій старій і гарній церкві.

У своєму слові Святіший Владика висловив особливу радість від близькості з членами україномовної громади міста, адже вони, за його словами, є улюбленими духовними дітьми Матері-Церкви, які були відчужені, знайдені далеко від своїх. Батьківщина, і в мирний час, і в час війни, як і в минулому році, і гідна любові і підтримки.

Тоді він нагадав, що у свято П’ятидесятниці святкувала Велика Божа Церква Софія.

«Відроджувалася ця Церква, в якій ваші предки нарікали, хвилювалися, дивувалися величі Бога, і це їхнє хвилювання, передане князю Володимиру, стало причиною християнізації та хрещення всього руського народу. Тому в цей день П’ятидесятниці ви повинні завжди святкувати його з хвилюванням, радістю та ентузіазмом».

Після цього Його Святість звернувся до нового архімандрита Вселенського престолу пана Мефодія Волощенка, висловивши задоволення за його наполегливу працю та відданість у виконанні обов’язків, покладених на нього Матір’ю-Церквою. За його словами, за короткий час після хіротонії прп. Митрополит Пісидійський п. Іов і його призначення Священицьким Головою україномовної громади «показав усі свої чесноти, свої здібності, своє благодійництво, свою працьовитість, і його полюбили вірні».Він висловив упевненість, що новий архімандрит продовжуватиме з ревністю, але також зі смиренням і скромністю, якими він вирізняється, його прекрасне святе служіння в Церкві Святого Миколая та всій українській парафії Міста. Власне, він закликав вірних любити його, підтримувати та допомагати в його праці та висловив задоволення від злагодженої співпраці з Генеральним консульством України в місті. «Сьогоднішня почесна відзнака о.Мефодія не тільки для його особи, але через нього для всієї української парафії, яку ми оточуємо прихильністю, любов’ю та інтересом. Вшановуючи вашого Архиерейського настоятеля, ми вшановуємо всіх вас», – наголосив Патріарх.

У своєму короткому спростуванні новий архімандрит щиро подякував Його Всесвятості за любов і підтримку українців, які проживають у місті, та за шану до його особи, яка, за його словами, відображається на всій україномовній пастві.

Їх воцерковив Едим. Генеральний консул України в місті Роман Недільський з дружиною та працівниками Генерального консульства, а також представники україномовної громади.

Фото: Нікос Папахрісту