У день 126-ої річниці з дня народження патріарха Мстислава (Скрипника) Українська Православна Церква вшанувала його пам’ять як духовного лідера та символу єдності. Мстислав (Скрипник) прославився своїм внеском у розвиток української духовної культури та підтримкою української громади у США, ставши патріархом Української Автокефальної Православної Церкви в Америці.

Вшанування видатної постаті – 126 років після народження

У 126-ту річницю з дня народження (10 квітня 1898 року), вшановуємо пам’ять митрополита (патріарха) Мстислава (Скрипника) – другого митрополита Української Православної Церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Патріарх Мстислав (Скрипник) був видатною особистістю Української Православної Церкви, який став патріархом Української Автокефальної Православної Церкви у США. Він активно підтримував український національний дух та сприяв українським емігрантам у США.

Після його смерті його наслідувачі продовжують його роботу та зберігають його духовну спадщину. Він є символом єдності та національного духу українського народу.

Народився Мстислав (Скрипник) 21 березня 1898 року в сім’ї православного священика на Чернігівщині. Він пройшов довгий шлях від простого пароха до патріарха УАПЦ. Після закінчення Галицької духовної академії та отримання священицької хіротонії у Польщі виїхав до США, де прийняв службу в Українській Автокефальній Православній Церкві. У 1970 році Мстислав (Скрипник) проголосив автокефалію церкви, що спричинило розкол з Московським патріархатом.

Після смерті Мстислава (Скрипника) у 1993 році, його спадкоємці продовжують його роботу та зберігають українську автокефальну церкву в США дотепер.

Джерело: Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія