Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі накануні свята Пресвятої Тройці. Під час церемонії були благословені символи свята, а Патріарх помазав вірян освяченим єлеєм. Завтра він очолить Божественну літургію та велику вечірню з читанням молитов до Пресвятої Тройці.

Урочисте служіння і помазання освяченим єлеєм у Володимирському соборі

3 червня 2023 року, напередодні великого дванадесятого свята – Дня Пресвятої Тройці, П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

На вечірні Його Святість очолив служіння літії, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей. На утрені, під час читання канону свята, Патріарх, духовенство та віряни вклонилися перед іконою Пресвятої Тройці, після чого Предстоятель помазав присутніх у храмі освяченим єлеєм.

День Святої Тройці або свято П’ятидесятниці ще називають Днем народження Церкви. У цей день Святий Дух зійшов на учеників Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами, Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цього часу апостоли мужньо і безбоязно, натхненні Духом Святим, пішли проповідувати всім людям благу вістку про Христа Воскреслого, а Церква почала зростати і поширюватись по всьому світу “аж до краю землі” (Діян. 1:8).

Завтра, 4 червня, у день свята П’ятидесятниці, Патріарх Філарет звершить Божественну літургію та велику вечірню з читанням молитов до Пресвятої Тройці у Володимирському соборі. Початок богослужіння о 10 годині.