Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з українськими волонтерами, активістами “АвтоЄвроСил” та представниками фонду “Вільні духом”. Під час зустрічі волонтерам були вручені медалі за жертовність і любов до України, а Патріарх висловив підтримку українським воїнам та підкреслив важливу роль Церкви у єднанні суспільства. Фонд “Вільні духом” також отримав відзнаку “Патріот України”. Волонтери розповіли про свою роботу та допомогу українській армії, а Патріарх побажав їм міцного здоров’я та подарував видання Київської патріархії.

Зустріч з учасниками “АвтоЄвроСил” та благодійного фонду “Вільні духом”

20 липня 2023 року Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українськими волонтерами, активістами «АвтоЄвроСили», представниками благодійного фонду «Вільні духом» Іваном Казачуком і Олександром Чернявським.

Під час зустрічі Святійший Патріарх за велику волонтерську діяльність нагородив Івана Казачука та Олександра Чернявського медалями Української Православної Церкви Київського Патріархату «За жертовність і любов до України».

«Сьогодні треба віддавати все на захист своєї Батьківщини. Бо якщо ми не захистимо Україну, то будемо в неволі. У вашій особі хочу від імені Церкви подякувати всім українським волонтерам, які роблять надзвичайно важливу справу – допомагають Збройним Силам України. Наші воїни мужньо та самовіддано захищають нашу землю від російського агресора і ми всі маємо робити все для їх підтримки. УПЦ Київського Патріархату була серед тих, хто 2014 року започаткували волонтерський рух. Україна переможе ворога завдяки мужності воїнів і згуртованості суспільства. Ці нагороди є символом того, що Православна церква цінує та підтримує всі зусилля людей, які допомагають українській армії. Молимося, щоб через вас Господь надихав і других допомагати нашим воїнам, які життя своє віддають за нас, нашу свободу», – сказав Святійший Патріарх.

У свою чергу волонтери вручили Патріарху Філарету відзнаку благодійного фонду «Вільні духом» – орден «Патріот України». «Ви духовний наставник нашого народу, який багато зробили для того, щоб наша держава стала незалежною, насамперед в духовному плані. Дякуємо за вашу роботу, за ваші молитви. Завдяки таким постатям, як ви Україну ніхто і ніколи не переможе. Бажаємо вам міцного здоров’я, многих літ і всього найкращого», – сказав директор фонду «Вільні духом» Іван Казачук.

За минулий рік завдяки діяльності фонду «Вільні духом» коштом благодійних внесків і донатів було придбано та передано українським військовим 410 одиниць автівок, 55 старлінків, 21 супутниковий телефон, понад 500 штук акумуляторів і 50 генераторів та інше. З Польщі, Литви, Німеччини, Греції, Великобританії було передано важливу гуманітарну допомогу – 100 тон різноманітних продуктів першої необхідності та їжі, включаючи 3 тисячі пар берців для військових.

Наприкінці зустрічі Патріарх Філарет благословив волонтерів на подальшу діяльність і подарував гостям на згадку видання Київської патріархії.