Святійший Патріарх Філарет у Києві очолив богослужіння до честь свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. Предстоятель закликав до молитви за мир та Божу допомогу в українських боротьбах.

Урочиста Літургія з нагоди Введення в храм у Володимирському соборі з архіпастирським словом

4 грудня 2023 року Церква відзначає велике дванадесяте свято – Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Із нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі, 3 грудня ввечері, було звершене урочисте всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За вечірнім богослужінням Святійший владика очолив служіння літії, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею. Під час ранньої, на читанні канону свята, Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у день свята, Святійший Патріарх Філарет очолив в соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Його Святості співслужили собору протоієрей Борис Табачек та духовенство.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Богородиці та соборним співом молитви “Царице моя, Преблага”.

Патріарх Філарет привітав парафіян зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці та звернувся з архіпастирським словом.

Дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Ми святкуємо це свято в тяжких для України обставинах. Бог є і Він завжди перемагає зло. Де правда, а де зло у цих обставинах? Зло в Росії, бо вона напала на невинну Україну, а Україна захищається. Якщо є правда і є Бог, кому Бог повинен допомогти? Тим, хто страждає, чи тим, хто напав? Правда вимагає, щоб Господь допоміг тим, на кого напали. А якщо Господь нам допомагає, то скажіть, Росія переможе чи Бог? Бог переможе! Росія буде переможена, а Україна буде святкувати перемогу, тому що вона миролюбива. І ми молимось, щоб Господь і надалі оберігав Україну від усякого зла і допомагав нам перемогти нашого ворога та благословив наше благочестиве земне життя“, – сказав Патріарх.

Предстоятель закликав на присутніх у храмі парафіян Боже благословення.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, які не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством.

У Церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі, вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в постійній любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Свята Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Пресвята Богородице, спаси нас і допомагай нам!

Джерело: Українська Православна Церква Київський Патріархат