Наприкінці загальної аудієнції 21 грудня 2022 р., що відбувалася за кілька днів до Різдва, свята Бога, Який став дитиною, Папа Франциск, промовляючи експромтом, закликав вірних пам’ятати про страждання дітей в Україні, про всіх тих, хто святкуватиме Різдво без світла, тепла та найнеобхідніших речей, а також закликав молитися за те, щоби Господь якнайшвидше дарував українцям мир.

«Нехай же народження Спасителя принесе всім вам внутрішню втіху та дарує радість почуватися любленими Богом, Який став дитиною», – сказав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції в середу, 21 грудня 2022 р., звертаючись до молоді, хворих, похилих віком і молодят, а тоді додав:

«А тепер, говорячи про дітей, згадаймо про багатьох дітей в Україні, що страждають, дуже страждають через цю війну. В це свято Бога, Який стає дитиною, пам’ятаймо про українських дітей. Коли я зустрічався з ними тут, більшість з них не може усміхнутися, а коли дитина втрачає здатність усміхатися, це серйозно. Ці діти носять на собі тягар трагедії цієї війни, що є настільки нелюдяною, настільки суворою. Пам’ятаймо про український народ під час цього Різдва: без світла, без обігріву, без головних для виживання речей, і молімо Господа, щоби приніс їм мир настільки швидко, наскільки це можливо».

А вітаючи польських прочан, Святіший Отець згадав про українських біженців. А сталося це у контексті звичаю залишати за святвечірним столом місце для неочікуваного гостя. «Цього року його займуть численні біженці з України, яким ви великодушно відчинили двері своїх домівок. Нехай же Божий Син, народжений у Вифлеємі, наповнить любов’ю кожного з вас, ваші родини і тих, кому ви допомагаєте. Нехай принесе мир всім людям доброї волі», – побажав Папа.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан