Сьогодні в недільній школі Святих Жінок-Мироносиць с. Почапинці пройшла розмова з отцем-настоятелем наймолодших членів церкви.

Діточок цікавило, що треба християнину робити готуючись до сповіді особливо у кого відбудеться перша сповідь?

Для дорослих і більш духовно зрілих людей, Церква встановила спеціальні «правила». Але для маленьких діток, ці правила на разі ще є заважкі, тому маленьким сповідникам потрібно знати основні молитви.

Які ви знаєте молитви поцікавився о. Роман у вихованців?

Найголовніша молитва для всіх християн – це «Отче наш». А ще ми з вами вчили молитву «Богородице діво» і «Царю Небесний».

Отже, коли готуємось до сповіді, ми повинні більше у ці дні думати про Бога, про молитву. Якщо, наприклад, ви молитесь перед сном лише одну хвилинку, то перед сповіддю варто цьому присвятити більше часу. Окрім молитв до нашого Господа, ви можете звертатись до свого Ангела-Охоронця, просити його допомоги підготуватись, адже він за вас несе велику відповідальність перед Богом. І йому буде дуже приємно, що ви за нього не забуваєте у такий важливий час. Ще ви можете звертатись до свого небесного покровителя. А хто є вашим небесним покровителем? Це святий, ім’я якого ви носите наприклад: Св. Дмитро, Св. Катерина, Св. Марія і т.д.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 03.jpg

Є ще одна важлива умова щоб приступити до святої сповіді і причастя. І це дуже важливо! Ми повинні помиритись з усіма з ким ворогуємо і пробачити усім хто нас образив. Нам Ісус Христос в молитві «Отче Наш» наголосив: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Пам’ятаєте? Треба помиритись з братиком і сестричкою, попросити вибачення у мами і тата, у бабусі і дідуся. Забути образи від ваших друзів. Кожного разу коли людина сповідається, священик запитує чи ви всім прощаєте? Тому під час сповіді ми повинні сказати правду. Богу і так відоме наше серце, те, про що ми думаємо у цей момент. Тому важливо залишатись щирим перед собою та Богом.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 04.jpg

І коли посповідались, сказали та відчули на сповіді, «що ми всім прощаємо», нам ще потрібно виправити свої помилки.

Наприклад, якщо ви взяли щось без дозволу, чи десь сказали не правду, чи проявили непослух перед батьками – це треба виправити і зізнатись у негідній поведінці. Тоді це буде справжня сповідь. Бо якщо ви будете просто розповідати свої гріхи на сповіді і не виправляти погані вчинки, тоді це не покаяння, і сповідь не буде дійсною.

Тож будемо відповідальними у підготовці до такої важливої для кожного християнина події, як перша сповідь і урочисте причастя, намагаємось тримати свої душі у чистоті.

Отець Роман Будзинський особливо підтримав та підбадьорив, вихованців старшої група недільної школи, які вчились сьогодні читати богуслужбові часи.

«Дорогі дітки, ви були старанними та уважними, а тому мені було дуже приємно провести цей час з вами, чекатиму наступної зустрічі з вами та вашими батьками в нашому чудовому храмі…» – сказав отець Роман Будзинський.