Українська Православна Церква (Православна Церква України) прийняла релігійну громаду парафії Святих Жон-Мироносиць села Почапинці, Тернопільської області, як ставропігійну в безпосереднє канонічне підпорядкування Предстоятелю УПЦ/ПЦУ Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію Думенко. Рішення було ухвалено на основі прохання парафіяльних зборів та згоди архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона Петранюка. Це перша і єдина на Тернопільщині релігійна громада, яка отримала такий особливий статус – ставропігії, який, як правило, присвоюється деяким православним монастирям, лаврам, братствам та соборам. Статус ставропігії парафії Святих Жон-Мироносиць означає, що вона буде підпорядковуватися безпосередньо Предстоятелю Церкви.

Релігійна громада у Тернопільській області стала першою ставропігією на Тернопільщині

Відтепер релігійна громада парафія святих Жон-Мироносиць с. Почапинці Тернопільського р-ну Тернопільської області є ставропігією і підпорядковується безпосередньо Предстоятелю УПЦ/ПЦУ Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію Думенко.

Наша громада у відповідності до Розпорядження буде зареєстрована як ставропігійна. Це перша і єдина на Тернопільщині релігійна громада, яка отримала такий особливий статус – ставропігії, оскільки таке підпорядкування, як правило присвоюють деяким православним монастирям, лаврам та братствам, а також соборам, які переводять у підпорядкування безпосередньо Предстоятелю Церкви.

Буквальний переклад слова “ставропігія” з грецької мови означає “поставлення хреста”. Класичний приклад ставропігії – діючі нині 20 монастирів Афону, підпорядковані Вселенському Патріарху Варфоломію. З 1592 по 1688 рр. його ставропігією була й Києво-Печерська Лавра.

Статус ставропігії парафії Святих Жон-Мироносиць означає, що релігійна громада не входить до структури благочинь міста Тернополя, але перебуває безпосередньо під опікою Предстоятеля Церкви – Митрополита Київського і всієї України ЕПІФАНІЯ.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Від 8 березня 2023 року Божого
за номером 49

Беручи до уваги прохання парафіяльних зборів та згоду архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона, заради миру церковного, як виключення, релігійну громаду парафію святих Жон-Мироносиць села Почапинці, Тернопільського району, Тернопільської області прийняти, як ставропігійну в безпосереднє канонічне підпорядкування Предстоятелю Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

ЕПІФАНІЙ МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

Джерело – Парафія жон-мироносиць ПЦУ

Пресслужба релігійної громади парафії святих Жон-Мироносиць УАПЦ ТЄ