Як повідомляє прес-служба офіційного сайту Парафії святих жон-мироносиць, 27 вересня 2020 р. Б. відбулось позачергове засідання Парафіяльної Ради парафії Святих Жон-Мироносиць, с. Почапинці Тернопільської області.

Протокол засідання Парафіяльних зборів

Релігійної громади, Святих Жон-Мироносиць с. Почапинці, Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної Церкви України (УАПЦ),Тернопільського району Тернопільської області

Від 27 вересня 2020 р. Б. №02

Присутні: 14 осіб

Порядок денний

  1. Обрання голови і секретаря зборів.
  2. Слухали митр. прот. Романа Будзинського щодо ситуації, яка склалась довкола парафії Св. Жон-Мироносиць.

Розгляд питань

  1. Слухали: виступ Скалько Г. П. про обрання головою парафіяльних зборів настоятеля релігійної громади ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці митр. прот. Романа Будзинського та про обрання секретаря парафіяльних зборів релігійної громади ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці Пашка Юрія Михайловича.

Голосування за запропоновані кандидатури

ЗА одноголосно   ПРОТИ немає  УТРИМАЛИСЬ немає

Вирішили:

Голова парафіяльних зборів – настоятель релігійної громади ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці митр. прот Роман Будзинський;

Секретар парафіяльних зборів релігійної громади ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці – Пашко Юрій Михайлович.

2.1. Слухали виступ митр. прот. Романа Будзинського. Залишаючись невід’ємною частиною ПЦУ, Тернопільсько-Бучацької єпархії, висловити недовіру керуючому Тернопільсько-Бучацькою єпархією Православної Церкви України – Архієпископу Тихону (Петранюку Тарасу Івановичу).

Голосування за недовіру правлячому архієрею Тихону (Петранюку)

ЗА одноголосно   ПРОТИ немає  УТРИМАЛИСЬ немає

2.2. Слухали виступ митр. прот. Романа Будзинського про необхідність звернутись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ЕПІФАНІЯ, Предстоятеля ПЦУ, з проханням тимчасово прийняти релігійну громаду ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці Святих Жон-Мироносиць у пряме підпорядкування Предстоятеля ПЦУ – до часу повернення майна Петропавлівського чоловічого монастиря (всього комплексу Червоногородського Замку) в с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області у власність ПЦУ Тернопільсько-Бучацької єпархії, отримання Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ процесуального статусу потерпілої сторони у кількох кримінальних провадженнях і завершення кримінальних проваджень, у яких фігурує громадянин Петранюк Тарас Іванович 1976 р. н.

Призначити контрольно-ревізійну комісію для проведення перевірки фінансово-матеріального стану Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ.

Голосування за пряме підпорядкування Предстоятелю ПЦУ.

ЗА одноголосно   ПРОТИ немає  УТРИМАЛИСЬ немає

Результатом парафіяльних зборів стала низка рішень:

27 вересня 2020 р. Б. відбулись збори релігійної громади ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці, Святих Жон-Мироносиць, Тернопільсько-Бучацької єпархії, за участю настоятеля прот. Романа Будзинського та віруючої громади. Враховуючи довготривалу кризу, яка склалась між православною громадою с. Почапинці та правлячим архієреєм, архієпископом Тихоном (Петранюком), штучно створену ізоляцію в середині церковного життя для парафії, в Тернопільському регіоні та низку резонансних скандалів, висвітлених засобами масової інформації, втрату авторитету серед духовенства та вірних Високопреосвященнішого Тихона (Петранюка), зборами прийнято рішення:

  • залишаючись невід’ємною частиною ПЦУ, висловити недовіру керуючому Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ Архієпископу Тихону (Петранюку Тарасу Івановичу) до часу повернення майна Петропавлівського чоловічого монастиря (всього комплексу Червоногородського замку) в с. Нирків, Заліщицького району Тернопільської області у власність ПЦУ Тернопільсько-Бучацької єпархії;
  • отримання Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ (УПЦ) процесуального статусу потерпілої сторони у кримінальному проваджені №120172100100003614 від 09.11.2017 та №1201921001000763 від 05.03.2019;
  • завершення кримінальних проваджень, в яких фігурує громадянин Петранюк Тарас Іванович 1976 р. н. (у тому числі №12019210010002209 від 30.07.2017).

Духовенство та громада утримуватиметься від поминання імені архієпископа Тихона (Петранюка) як керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ (УПЦ).

  1. Звернутись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ, з проханням тимчасово прийняти релігійну громаду ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці Святих Жон-Мироносиць Тернопільського району Тернопільської області в пряме підпорядкування та надати статус ставропігії.
  2. Звернутись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ, з проханням зобов’язати керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ архієпископа Тихона невідкладно подати заяву про залучення як потерпілої сторони Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ у кримінальному провадженні №120172100100003614 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України та №1201921001000763 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
  3. Звернутись до Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ, з проханням призначити контрольно-ревізійну комісію для проведення аудиту Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ.

Рішення прийняті ОДНОГОЛОСНО

Також громада на чолі з настоятелем звернулись до Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія з проханням про особисте підпорядкування:

Його Блаженству
Блаженнішому Епіфанію,
Митрополиту Київському і всієї Україн,
Предстоятелю Православної Церкви України

(Української Православної Церкви)

Настоятеля релігійної громади Святих Жон-Мироносиць

Православної Церкви України

(Української Православної Церкви)

с. Почапинці Тернопільсько-Бучацької єпархії

прот. Романа Будзинського

ПРОХАННЯ
Ваше Блаженство!

Засвідчую свою синівську повагу та вірність Православній Церкві України (Українській Православній Церкві) та Вам особисто, Ваше Блаженство, як її Предстоятелю.

Згідно з протоколом зборів релігійної громади від 27 вересня 2020 р. Б. №02, прошу Ваше Блаженство тимчасово прийняти релігійну громаду ПЦУ (УАПЦ) с. Почапинці Святих Жон-Мироносиць у пряме підпорядкування Предстоятеля ПЦУ. 

Ваш постійний молитвеник перед Богом,

Настоятель прот. Роман Будзинський

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ