Згідно з офіційним повідомленням, 2 лютого 2024 р.Б. у Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі – відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь всі члени Синоду.

Рішення Священного Синоду щодо єпархіальної реорганізації в Чернівецькій області

На цьому засіданні Священного Синоду УПЦ/ПЦУ прийнято рішення про об’єднання трьох паралельних єпархій в Чернівецькій області в одну єпархію.

Ухвалено на засіданні Священного Синоду

02 лютого 2024 року

Постанова №84

Священного Синоду Української Православної Церкви

(Православної Церкви України)

«Про об’єднання паралельних єпархіальних структур в Чернівецькій області»

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Заслухавши інформацію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та прохання духовенства Православної Церкви України на Буковині щодо об’єднання трьох єпархій УПЦ (ПЦУ) в Чернівецькій області в одну єпархію, Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України) постановляє:

Послідуючи канонічному порядку та враховуючи позицію більшості духовенства Православної Церкви України на Буковині щодо необхідності об’єднання трьох паралельних єпархіальних структур УПЦ (ПЦУ) в Чернівецькій області в одній єпархії – об’єднати  Чернівецько-Кіцманську єпархію УПЦ (ПЦУ) та Чернівецько-Хотинську єпархію УПЦ (ПЦУ) з Чернівецькою єпархією УПЦ (ПЦУ) в єдину Чернівецьку єпархію УПЦ (ПЦУ).

ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Постанова №84 була ухвалена після ретельного вивчення інформації від Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та запитів духовенства Православної Церкви України на Буковині.

Враховуючи канонічний порядок та позицію більшості духовенства, Священний Синод вирішив об’єднати Чернівецько-Кіцманську єпархію, Чернівецько-Хотинську єпархію та Чернівецьку єпархію в одну Чернівецьку єпархію.

Це рішення, яке має канонічну підставу, спрямоване на оптимізацію та ефективне функціонування церковних структур у Чернівецькій області, щоб забезпечити краще обслуговування вірян та керування духовними потребами цієї території.

Джерело: pomisna.info