Аналогічний злочин вчинили у грудні минулого року брати-священнослужителі Петранюки

В Охтирському монастирі УПЦ МП на Сумщині українські військові виявили зброю. Про це написала релігійна оглядачка Лана Самохвалова у своєму блозі на Укрінформі, посилаючись на власні джерела.

У матеріалі авторка розвінчує фейк, який поширив архімандрит УПЦ МП: начебто влада разом з Православною Церквою України готує «захоплення» Охтирського монастиря (Сумщина) і хоче виставити і його, і старих монахинь на вулицю. Насправді, монастир був чоловічим, а монахині там з’явилися невипадково.

«Далі переказую чутки. За одними даними, 93-тя бригада знайшла там (під монастирем знаходяться великі печери) зброю та передала і її, і монахів спеціальним органам, і після «плідних перемовин» із останніми монахи нібито вирішили поїхати з насиджених місць. За іншими даними, ніякої зброї не було, і вони поїхали, бо просто хочуть перечекати на заході України важкі часи», – зазначає авторка.

За її словами, монастир упродовж березня пустував, його навіть пропонували зайняти ПЦУ.

«А далі (власна гіпотеза), щоб зберегти великий монастир XVII століття, Київський офіс Моспатріархату переселяє туди двох монахинь (за деякими даними, вже чотирьох) з архімандритом Серафимом Панкратовим, який ще недавно хотів бути «душею з ПЦУ, але формально в МП». А тільки-но громада починає висловлювати незадоволення, отець Серафим починає скорботно оголошувати про те, що їх виставляють на вулицю. Хоча, будьмо відверті, це не зовсім вулиця, це добре обладнані приміщення в кількох кілометрах від Охтирки. Насправді це була (свідомо чи ні), але блискуча операція під назвою зберегти приміщення монастиря XVII століття за конкретною конфесією. Досі невідомо, де нині монахи-утікачі», – пише Самохвалова.

Вісім з половиною місяців тому, а саме 21 грудня 2021 року, правоохоронцями Київського управління Служби безпеки України був затриманий Петранюк Назар Іванович, 25.08.1982 р. н., мешканець села Плюти Броварського району Київської області.

Затриманий виявився священнослужителем храму Святих Петра і Павла Української Православної Церкви Московського  Патріархату. А затримали отця Назара Петранюка під час чергової спроби продажу… вогнепальної зброї, набоїв та боєприпасів!

Зі слів очевидців, цей релігійний діяч отець дуже наближений до керівництва «істінной і канонічєской» церкви УПЦ Московського Патріархату, частий гість владики АНТОНІЯ (Паканича), перевозив у власній автівці та зберігав у себе вдома цілий арсенал зброї.

А вже наступного дня, 22 грудня 2021 року, до Києва терміново прибув рідний брат Петранюка Назарія Івановича – Петранюк Тарас Іванович, який, за іронією долі, є архієреєм Православної Церкви України, владикою ТИХОНОМ, – з єдиною метою: «загасити» скандал довкола рідного брата Назарія, вірного служителя Москви у «братській» війні України та Росії.

Його Високопреосвященство, помолившись у Малій (теплій) Софії та заручившись підтримкою отця-настоятеля Дмитра Ландвитовича, вже об 11 годині ранку наступного дня отримує гарну звістку: кримінал за телефонним дзвінком однієї дуже шанованої та публічної людини перестав бути криміналом, оскільки відсутній склад злочину. Бінго! Справі раптом присвоюють гриф особливо важливої, починають активно «ховати» матеріали від потрапляння в ЗМІ. Та шило в мішку не сховаєш…

Інтернет-видання Кореспондент друкує статтю, де викладає фото та всю наявну інформацію, висловлюючи сподівання, що батюшка Назарій в скорому часі стане одним з нових духівників УПЦ Московського Патріархату у виправному закладі України.

Та не так сталося, як гадалося, виявилося, що владика Православної Церкви України ТИХОН (Петранюк), маючи вагомий власний кримінальний досвід, таки спрацював оперативно, а головне – результативно, хоч і «влетів в копієчку», адже, як казав свого часу Вадим Владиславович Новінський, кримінальні справи в Україні є не проблемою, а виключно видатками.

Так, із джерел, наближених до архієпископа Православної Церкви України ТИХОНА (Петранюка), стало відомо, що за справу брата він буцімто змушений був дати вагомий хабар аж у $80 тисяч, хоча трохи вдалось зекономити, бо спецрішали зі «служби божої України» на початку перемовин вимагала $100 тис. Та хто встоїть перед неймовірним талантом і харизмою його Високопреосвященства?

І, о чудо, два братики-акробатики Петранюки знову білі та пухнасті, а головне – обидва на волі!

І що – в СБУ та Генпрокуратурі будуть продовжувати пропонувати Наталії Шевчук, керівнику ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», яка провела низку розслідувань стосовно злочинної діяльності Тихона-Петранюка і його молодшого брата, щоб вона привезла їм всю доказову інформацію?

Про що свідчить цей документ, як не про елементарну халатність цього старшого слідчого? Він хоче не розслідувати, а зробити так, щоб його більше не турбували громадяни України своїми заявами про зрадників. Ось саме тому, що правоохоронці не хочуть чи не можуть виконати свій професійний обов’язок перед державою і суспільством, в країні вчасно не виявили і не знешкодили явних ворогів, які пів року масштабного вторгнення допомагають рашистам знищувати мирних українців.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ