Питання правомірності використання комплексу споруд Почаївської лаври московським патріархатом було обговорено на засіданні робочої групи в Тернопільській обласній раді. Група вивчає договір, згідно з яким будівлі лаври передали в користування Українській православній церкві московського патріархату на 49 років. Вирішення цих питань має велике значення для збереження національної ідентичності та зміцнення суверенітету України. Керівник робочої групи заявив про те, що група звернеться до Почаївської міської ради щодо нового генерального плану міста, який враховує план розвитку споруд Почаївської Свято-Успенської лаври, а також до ДІАМ – державної служби, яка здійснює нагляд за об’єктами будівництва з приводу законності спорудження. Група також звернеться до військової адміністрації з проханням ініціювати повернення земель на території Почаївської лаври у державну власність для забезпечення дотримання норм земельного законодавства.

Почаївська лавра московського патріархату: спір щодо правомірності використання комплексу споруд та плани робочої групи для збереження ідентичності та суверенітету України

Сьогодні, 20 березня, на засіданні робочої групи в Тернопільській обласній раді було обговорено питання про правомірність використання комплексу споруд Почаївської лаври московським патріархатом. Групою вивчається договір, згідно з яким, будівлі Почаївської лаври передали в користування Українській православній церкві московського патріархату на 49 років, та питання про відповідність законодавства та охоронного законодавства.

Керівник робочої групи Олег Сиротюк заявив, що група звернеться до Почаївської міської ради щодо нового генерального плану міста, який враховує план розвитку споруд Почаївської Свято-Успенської лаври, а також до ДІАМ – державної служби, яка здійснює нагляд за об’єктами будівництва з приводу законності спорудження. Група також звернеться до військової адміністрації з проханням ініціювати повернення земель на території Почаївської лаври у державну власність для забезпечення дотримання норм земельного законодавства.

Це важлива новина, яка стосується питань законності використання культурно-історичного спадку України та забезпечення його охорони та збереження для майбутніх поколінь. Вирішення цих питань має велике значення для збереження національної ідентичності та зміцнення суверенітету України.