Завершення терміну договору безоплатного користування Свято-Миколаївським собором у Кременці призвело до загострення ситуації та посилення протистояння між Московською церквою та Державою Україна. Обласний господарський суд вимагає повернути собор управлінню історико-архітектурного заповідника, але священники відмовляються покидати храм. Це призводить до зростання напруженості та викликає емоційну реакцію серед громадськості.

Завершення договору на користування храмом викликає конфлікт та непокору священиків

Ситуація навколо Свято-Миколаївського собору в Кременці стає все напруженішою, посилюючи протистояння між Московською церквою і Державою Україна. Завершився термін договору на безоплатне користування храмом, але священники не покидають приміщення. Останнім рішенням обласного господарського суду вимагалося повернути собор до Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника.

Сьогодні, на головному вході до Свято-Миколаївського собору, в розкладі богослужінь було вказано, що о 17:00 має відбутися служба. Однак, незважаючи на це, ні о 17:00, ні о 17:15 вхід до храму так і не відчинився.

Цей надзвичайний хід подій є нічим іншим, як провокацією УПЦ МП та призвів до зростання напруженості між Московською церквою та українськими владними органами. Спроби відновити контроль над собором та передати його в управління заповіднику зіткнулися з опором священників, які відмовляються покидати храм та передавати його під юрисдикцію Держави та української церкви.

Ситуація набуває все більшого розгорання, залучаючи увагу громадськості та збуджуючи емоції серед віруючих. Подальші кроки, які будуть прийняті сторонами, можуть мати вирішальний вплив на відносини між Московською церквою та Державою Україна.

Далі буде….