Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, по благословінню духівника о. Романа Будзинського,  презентував  пам`ятну книгу-альбом “На молитовну пам’ять +Митрополит Мефодій” присвячену 100-річчю відродження Української Автокефальної Православної Церкви.
 
До видання увійшли рідкісні фото та цитати Блаженнішого Мефодія Митрополита Київського і всієї України Предстоятеля  УАПЦ виголошені ним у дні церковних свят і з різних нагод суспільного життя. Особливо у книзі прослідковується роль Тернопільщини у житті Владики та його безмежна любов до своєї землі – малої Батьківщини.
 
 
“У кожної людини є своя мала Батьківщина. Для мене такою землею є Тернопіль. Тернопільська земля, де минули мої юні роки і де впродовж багатьох років я служив як священик, а згодом і єпископ незалежної Української Церкви. Важко визначити у словах, за що саме ти любиш свою рідну землю. Любов виникає сама собою, не питаючи дозволу у розуму. Але одне я знаю точно – що землю люблю не лише я і мої земляки, а й Господь, Який рясно благословив наш край Своїми щедротами”. 
 
Митрополит Мефодій Предстоятель УАПЦ (2000-2015 рр.)
 
 
Під час презентації книги душерозпорядник блаженоспочилого Владики Мефодія о. Роман Будзинський звернувся до гостей:
 
“Книга завжди була найціннішим дарунком для нашого Владики, Вчителя, Наставника. Роль Митрополита Мефодія в житті Церкви, в моєму житті є непересічною! Сьогодні, як ніколи нашим священникам, вірним УАПЦ, всім хто любив і знав Блаженнішого потрібні Його слова підтримки, слова, що завжди йшли від самого серця і торкались кожного не залишаючи байдужим ані старого, ані малого. Тому саме це видання стало нашою вдячністю Очільнику Церкви котрий мислив масштабно і був послідовним церковним політиком.
 
Назавжди в моїй голові закарбувались слова Блаженнішого Митрополита Мефодія: “…долю Церкви Помісних Церков нерідко визначають її Предстоятелі. Й у цьому особлива відповідальність предстоятельського служіння: адже одна історична помилка глави Церкви може докорінно змінити долю Церкви, перекреслити багаторічний труд наших попередників…”. Тому, молімось щоб Господь Бог, який утримує життя кожного з нас укріпив в нас ВІРУ. Нехай дороговказом нам будуть слова та духовний заповіт Митрополита Мефодія.
 
Дякую усім хто долучився до реалізації даного проекту, особливо видавничому відділу ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, людям, які працювали непокладаючи рук і доклали чи малих зусиль для того щоб ця книга отримала життя!”.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ