На деокуповані териорії повертається Православна Церква України, але стикається з труднощами.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю NV розповів, що все відбуваєтсья дуже важко і ситуація непроста.

«Візьмемо, наприклад, Херсон, там уже багато священиків, які до мене приходили, настоятелі храмів у Херсоні й довкола Херсона, але вони бояться служити. Проблема в тому, що всі церкви перед очима, всі прострілюються, вони, звичайно, готують документи і ходять до громади, підтримують. Але все ж таки залишається страх, що якщо вони відкриються, а їм усе зруйнують або, не дай Боже, люди загинуть», поясним митрополит.

Крім того, є і інша проблема парафіяни. На деокупованих територіях їх замало.

«Я спілкуюся зі священиками деокупованої Харківщини, Сумщини, і там більша частина проукраїнського населення виїхала. Наша парафія існувала там років 10–15, і зараз один наш священик каже, наприклад, що зовсім немає парафіян. Звичайно, це парафія майже десь на кордоні з російською федерацією, але цьому священикові зараз нема для кого служити. Залишилися ті, кому українська церква не цікава, на жаль, вони зазнали пропаганди росіян», розповів Епіфаній, підкресливши, що ситуації на окупованих територіях різні і складні.

Також митрополит розповів, що Московський патріархат за чотири роки після отримання ПЦУ Томосу втратив більше півтори тисячі парафій приблизно 1.700 парафій від них відійшли.