Під час візиту митрополита Вінницького і Барського Симеона на Кіпр, який проходить з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, 7 вересня 2022 р. в другій половині дня відбулася зустріч архієрея з місцевим активом асоціації «Товариство українсько-кіпрської дружби». У зустрічі брав участь Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Кіпр Руслан Німчинський та кіпрський громадський діяч і меценат Христодулос Еллінас.

Товариство об’єднує представників української діаспори на Кіпрі і займається вирішенням нагальних питань наших співвітчизників, які опинилися у цій країні. За останні пів року діяльність товариства активізувалася у зв’язку із великим напливом вимушених переселенців, які на Кіпрі знайшли порятунок від повномасштабної війни, що її розв’язала проти України російська федерація.

Однією з важливих потреб, які відчувають українці у Кіпрі, є потреба духовної опіки з боку українських священників та проведення богослужінь рідною мовою. Про це митрополиту Симеону розповіла голова Товариства українсько-кіпрської дружби Тетяна Іоанну.

У свою чергу представник Православної Церкви України розповів учасникам зустрічі, що Предстоятель ПЦУ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній знає про духовні потреби кіпрських українців, зокрема зі звернень, які надходили і продовжують надходити до Київської Митрополії від місцевої діаспори. Саме тому Його Блаженство направив до Кіпру митрополита Симеона, і одне із завдань його візиту – обговорення з місцевою ієрархією конкретних кроків з налагодження на Кіпрі служіння україномовного духовенства для потреб переселенців та загалом української діаспори в цій країні.

Про готовність сприяння у цьому питанні з боку Української держави говорив посол України Руслан Німчинський. Дипломат зауважив, що події, які відбуваються протягом останніх пів року в Україні, формують в українському суспільстві потребу захисту своєї української ідентичності, однією з важливих ознак якої є віра і духовна культура. Посол підкреслив, що забезпечення потреб українців, які живуть на Кіпрі, у духовній опіці з боку україномовних священників, є одним із напрямків праці, де надаватиметься всебічна підтримка.

Христодулос Еллінас, який вже не перший рік займається питаннями розвитку співпраці між представниками Православних Церков Кіпру і України, розповів про свою участь у організації душпастирської опіки українців на Кіпрі з боку українського духовенства і запевнив, що і надалі докладатиме максимум зусиль, щоби така опіка стала реальністю.

Митрополит Симеон обговорив з представниками української громади й інші питання їхнього життя, ознайомився з напрямками діяльності Товариства українсько-кіпрської дружби, зокрема з волонтерською діяльністю і передачею допомоги українцям, які найбільше постраждали від війни.

На завершення зустрічі митрополит Симеон передав присутнім активістам, а в їх особі усім українцям Кіпру, вітання і благословення від Блаженнішого Митрополита Епіфанія. Представники громади висловили сподівання на якнайшвидше вирішення питання організації душпастирської опіки українців на Кіпрі і побажали митрополиту Симеону і тим, хто цим питанням займається, Божої допомоги і сприяння.

Джерело: Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)