19 червня 2022 року після освячення пам’ятного хреста жертвам Бучі Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до містян зі словом втіхи та побажав, щоб якнайшвидше тут було відроджено і місто, і життя в ньому. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Предстоятель привітав усіх зі святом Всіх святих та сказав, що молиться про упокій усіх загиблих, замучених в місті та про те, щоб Господь причислив їх до лику святих Своїх угодників.

«Я хотів сюди приїхати, це було бажання мого серця. Ми були на кладовищі та перед Літургією служили там літію за упокій тих усіх наших жителів, які були замучені, вбиті, упокоїлися в Господі. Молилися, щоб Господь простив їм гріхи вільні й невільні, адже ми всі люди, і причислив їх до лику святих Своїх угодників», — сказав він.

Архіпастир побажав усім присутнім втіхи від Бога.

«Зрозуміло, що багато з вас загубили своїх родичів, чоловіків, братів, сестер, матерів – це трагедія. Але мені радісно, що ви так мужньо все це переносите і з любов’ю, з надією на Бога. Та людина, яка не губить своєї віри, своєї любові і надії на Бога, вона переживає все, що може з нею трапитися в земному житті. І ви в цьому приклад, ви перетерпіли багато. Ми лиш чуємо, якісь чутки до нас доходять і нас бере жах. А те, що ви пережили, я собі лише уявляю, і я приклоняюся перед вашою любов’ю до Бога і перед любов’ю один до одного, що ви не озлобилися», — зазначив Блаженніший владика.

Він ще раз підкреслив, що віддає на суд Божий те, що сталося тут.

«Від людського суду може хтось уникнути, може хтось втекти, відкупитися. Від Божого суду – цього неможливо зробити. Нехай Бог судить усіх нас», — сказав Його Блаженство.

«А вам бажаю доброго здоров’я, щоб ви в радості проводили своє життя, щоб ви відродили своє місто, щоб знову тут зацвіло все: і життя, і ви зацвіли радістю, і ваші дітки росли щасливі та Богом благословенні», — побажав Митрополит Онуфрій.