Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Пасію в каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі в перший день Великого посту. Пасія – це особлива богослужба, яка здійснюється чотири рази на рік під час Великого посту. На ній зачитуються тексти Євангелія, що описують страждання Ісуса Христа, і під час молитви йдеться про Його жертву на хресті для спасіння людства від гріхів.
Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Пасію та Літургію Ранішосвячених Дарів в кафедральному соборі у Тернополі під час Великого посту
3 березня 2023 року, в п’ятницю першого тижня Великого посту, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор уперше цього року звершив чин Пасії в каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі. Цього ж дня, уранці, Високопреосвященнійший владика звершив Літургію Ранішосвячених Дарів. Під час богослужінь його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального храму.
Пасія (лат. «страждання») – це особливе богослужіння, яке здійснюється під час Великого посту. На ньому зачитуються тексти Євангелія, що описують страждання Господа нашого Ісуса Христа. Ця православна служба була складена в середині XVII століття київським митрополитом Петром (Могилою) та є найпізнішою серед подібних служб.
Пасія звершується чотири рази на рік (за числом євангелістів): у другий, третій, четвертий і п’ятий тиждень Великого посту. Кожного разу зачитуються євангельські розділи, що розповідають про страждання Ісуса Христа: на першій – 26 і 27 розділи від Матфія, на другій – 14 і 15 від Марка, на третій – 22 і 23 від Луки, на четвертій – 18 і 19 від Іоана.
Під час читання Євангелія віруючі стоять із запаленими свічками у руках. На молитві Пасії йдеться про страждання Ісуса Христа, про те, як Він був зраджений і убитий на хресті, щоб врятувати людство від гріхів.
Слава страстям Твоїм Господи! Слава Твоєму довготерпінню!






