У перший день Великого посту, 28 лютого 2023 року, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Велике повечір’я з читанням другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Це богослужіння відбулося у Свято-Троїцькому храмі міста Тернополя, де настоятель протоієрей Миколай Зінкевич та духовенство Свято-Троїцького духовного центру співслужили з митрополитом. У статті також наведено короткий опис життя та творчості преподобного Андрія Критського, чиї творіння нагадують нам про важливість духовного життя та покаяння під час Великого посту.

Початок Великого посту відзначили у Свято-Троїцькому храмі міста Тернополя

У вівторок 28 лютого 2023 року, в перший день Великого посту, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Велике повечір’я з читанням другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Богослужіння відбулося у Свято-Троїцькому храмі міста Тернополя, де його Високопреосвященству співслужили настоятель протоієрей Миколай Зінкевич та духовенство Свято-Троїцького духовного центру.

Преподобний Андрій Критський, творець Великого покаянного канону, народився в Дамаску в першій половині 7 століття. У дитинстві він не міг розмовляти, проте одержав цілющу благодать після причастя Святих Христових Таїн. У віці 14 років юнак вступив до Єрусалимського монастиру святого Сави Освяченого, де присвятив своє життя молитві та вивченню Священного Писання. Преподобний Андрій був представником Єрусалиму на 4-му Вселенському соборі, де протистояв єретичному вченню. Пізніше його поставили на сан Архієпископа на острів Крит за часів імператора Юстиніана 2-го.

За своє довге та присвячене Богові життя, преподобний Андрій Критський написав чимало богослужбових піснеспівів та богословських творів. Ці слова нагадують нам про важливість духовного життя та покаяння під час Великого посту.