В недавньому інтерв’ю глава автокефальної ПЦУ, Митрополит Епіфаній, висловив свою надію на прийняття законопроекту у Верховній Раді щодо заборони діяльності УПЦ. Він підкреслив, що така заборона не обмежуватиме віросповідання, але має на меті розірвати зв’язок між УПЦ та Московським патріархатом. Відзначивши схожі заходи в інших країнах, глава ПЦУ сподівається на підтримку законопроекту та його успішне проголосування в залі.

Глава ПЦУ закликав Верховну Раду прийняти законопроект, спрямований на розірвання зв’язку між УПЦ та Московським патріархатом

Автокефальна Українська Православна Церква (ПЦУ) веде активну дискусію про можливість заборони діяльності Української Православної Церкви (УПЦ), що підконтрольна Московському патріархату. Митрополит Епіфаній, глава ПЦУ, висловив свою позицію в цьому питанні та наголосив на важливості розриву такого зв’язку.*

В ефірі ICTV Митрополит Епіфаній висловив своє сподівання, що Верховна Рада прийме законопроект, який заборонить діяльність УПЦ. Глава ПЦУ підкреслив, що така заборона не ставитиме під загрозу свободу віросповідання в Україні.

“Україна є країною, де повна свобода віросповідання”, – заявив Митрополит Епіфаній. Водночас, він додав, що заборона буде спрямована на розрив зв’язку між УПЦ та Московським патріархатом, який, на думку глави автокефальної ПЦУ, впливає на деяких прихильників цієї церковної юрисдикції.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

“Треба розірвати цей зв’язок. Подібне відбувалося у Франції після терактів, коли ісламським організаціям було заборонено підтримувати зв’язок із ісламськими країнами”, – пояснив Митрополит Епіфаній.

Важливим аспектом заборони діяльності УПЦ є намір розірвати зв’язок, який деякі прихильники цієї церковної структури підтримують з Московським патріархатом. Відповідно до слів Митрополита Епіфанія, заборона стосуватиметься “безпосереднього зв’язку і впливу на тих, які більшою мірою хочуть бути обманутими”, тобто тих, хто бажає залишатися в структурі Московського патріархату.

Під час інтерв’ю глава ПЦУ також згадав про законопроект Кабінету Міністрів, спрямований на заборону діяльності російських церков та організацій в Україні. Він висловив сподівання, що цей законопроект буде винесений на голосування в парламенті.

Зазначимо, що ця дискусія продовжує набирати обертів в українському суспільстві. Варто відзначити, що законодавчі ініціативи цього роду мають великий вплив на релігійну ситуацію в країні та вимагають уважного та ретельного розгляду.

Чи зможе заборона діяльності УПЦ дійсно розірвати зв’язок з Московським патріархатом та як вплине на релігійну картину України – ці питання залишаються актуальними і вимагають уважної аналітики і публічного обговорення.