Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 17 вересня 2022 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з делегацією Єпископської конференції Франції Римсько-Католицької Церкви.

До Його Блаженства, зокрема, завітали президент Конференції архієпископ Ерік де Мулен-Бофор, її Генеральний секретар Г’ю де Войлемонт, адміністратор єпархії святого Володимира в Парижі єпископ Гліб (Лончина), яких супроводжували голова комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин УГКЦ отець Ігор Шабан та професор кафедри пасторально богослов’я ФБФ УКУ отець Михайло Димид.

Сторони обговорили актуальну міжконфесійну й суспільно-політичну ситуацію в Україні та світі, питання соціального служіння та капеланства, а також виклики й загрози, які для релігійних спільнот нашої держави несе неспровокована широкомасштабна російська агресія.

«Я радий вітати вас у духовному осередку Православної Церкви України, нашому Михайлівському Золотоверхому монастирі. Ми по-особливому в цей час випробувань страшною війною відчуваємо молитовну підтримку наших братів християн. Це дуже для нас важливо.

Перед нами стоїть випробування: чи ми будемо жити як окремий народ, чи не будемо, чи Росія нас «деукраїнізує». Ми обрали вектор європейського розвитку України, ми хочемо бути невіддільною частиною європейської цивілізації. Тому ворог, побачивши, що ми не будемо рухатися в його напрямку, вирішив нас поневолити, а ще більш вірно сказати: вирішив нас знищити фізично.

У ці дні ми знову і знову бачимо прояви геноциду українського народу. Дехто казав, що в Бучі був нібито окремий випадок. Але геноцид відбувається системно і зараз ми побачили знову підтвердження в місті Ізюм, на Харківщині. Це є також відбиток проповіді тієї ідеології «русского міра», яка проповідувалася десятки років в Україні», – зазначив Предстоятель помісної Української Православної Церкви.

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній наголосив, що внаслідок цього повномасштабного російського вторгнення щоденно гинуть невинні мирні мешканці та діти, не кажучи вже про захисників України, наших новітніх героїв, які віддають своє життя заради кожного із нас.

«Від нашої перемоги зараз залежить і майбутнє всього світу, бо війна в Україні торкнулася майже всіх на планеті. Ми з першого дня самоорганізувалися і стали на захист нашої Батьківщини та весь світ побачив, що ми будемо боротися до кінця. І перемога неодмінно буде за нами», – підсумував Митрополит Епіфаній.

На завершення зустрічі було погоджено продовження діалогу та поглиблення співпраці на різних рівнях задля досягнення справедливого миру.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)